Norra mängis Rootsi vastu 2:0 edu maha, Taani võitles välja 0:3 kaotusseisust ({{commentsTotal}})

Pettunud Norra koondislased
Pettunud Norra koondislased Autor/allikas: imago images/Bildbyran/Scanpix

Jalgpalli EM-valiksarjas läks Norra F-alagrupis enda naabri ja igipõlise vaenlase Rootsi vastu koduväljakul 2:0 juhtima, kuid pidi lõpuks leppima 3:3 viigiga.

Tegemist oli Norra ja Rootsi esimese ametliku mänguga 42-aastase vaheaja järel.

Norra asus 41. minutil Björn Maars Johnseni väravast juhtima ja 59. minutil suurendas Joshua King külaliste eduseisu. 70. minutil ei tõrjus Norra koondise väravavaht Rune Jarstein Andreas Granqvisti penalti, kuid Viktor Claesson oli õiges kohas valmis ja avas Rootsi skoori.

20 minutiga sai Rootsi 0:2 kaotusseisust 3:2 eduseis. Pärast Claessoni väravat ulatas 86. minutil Norra ise rootslastele abikäe, kui Haavard Nordtveit lõi omavärava, neli minutit hiljem skooris Robin Quaison. Norrale päästis viigipunkti Ola Kamara värav kuuendal üleminutil.

D-alagrupis jäi Taani võõrsil Šveitsi vastu 0:3 kaotusseisu, kuid üheksa minutiga võitles Taani välja viigipunkti – 84. minutil skooris Mathias Jörgensen, neli minutit hiljem Christian Gytkjär ja 93. minutil Henrik Dalsgaard.