Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kaljulaid: Eesti sporti tuleb eelkõige edendada laste- ja noortespordi kaudu

Maratoni 3.52-ga jooksnud Eesti presidendikandidaat Kersti Kaljulaid armastab liikumist ja toetaks uues ametis eelkõige laste- ja noortespordi arendamist.

"Eesti sporti tuleb minu arvates eelkõige edendada laste- ja noortespordi kaudu. See on minu sügav veendumus. Loomulikult ei ole presidendi roll siin nii otsustav kui on teiste institutsioonide roll siin riigis, aga ma ei väsi kunagi kordamast, et nõrgemad enne. Lapsed ja noored kindlasti vajavad tuge selleks, et nad saaksid liikuda ja innustavaid eeskujusid selleks, et nad tahaksid liikuda," ütles Kaljulaid ETV spordisaatele.

Seega esiplaanile ei peaks panema tippsporti? "Tippsportlased on ju äärmiselt olulised rollimudelid kõikidele lastele ja noortele, aga arvan küll, et peame kindlasti vaatama, et ka lapse, noored ka üleminekueas sportlased, kes on juba lahkumas noorteklassidest ja sisenemas täiskasvanute klassi, tunneksid end toetatuna," lisas Kaljulaid.

Milline on presidendikandidaadi enda suhe spordiga? "Täna tunnen, et maratoni ei ole väga mugav alustada 100 meetri jooksuga," sõnas Kaljulaid. "Aga ma olen liikuv inimene. Ma ei ole mingisugune eriline sportlane, arvan, et see, mida mina teen, on just nimelt liikumine – rattaga, rulluiskudega."

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: