Paul Argus tuli kolmandat korda takistussõidu sisemeistriks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Paul Argus ja Jay-Z-Bee
Paul Argus ja Jay-Z-Bee Autor/allikas: Celin Lannusalu

Tallinnas Veskimetsa ratsakeskuses toimunud takistussõidu sisemeistrivõistlustel tuli kullale Paul Argus seitsmeaastase Eestis kasvatatud mära Jay-Z-Beega.

Seenioride klassis sisemeistrivõistlustel olid koos kõik praegused Eesti parimad takistussõitjad, mida ei juhtu just sageli just sportlaste erineva võistlusgraafiku tõttu. Nii oli oodata põnevat mõõduvõttu ja võimalused võitjaks tulla olid paljudel. Rajameister püüdis rada ehitades arvestada meie tipphobuste vormiga. Parkuur oli enamikule neist jõukohane, kuid sisaldas mitmeid nipiga kohti, nii et ratsanikel tuli ikkagi esimeses voorus vaeva näha, et saada kirja tulemus, millega teise vooru edasi saaks.

Medaliheitlus käis teises ehk nn võitjate voorus kümne võistluspaari vahel. Kolm ratsanikku olid stardis mitme hobusega, sisemeistrivõistluste arvestuses läks kirja aga ratsaniku parim tulemus.

Esimesena läks starti Tiit Kivisild (RK Ruila Tall) hobusel Don Kide, kes tegi teistele ette kiire aja. Esimesena ohustasid nende tulemust Paul Argus (Tondi RSK) ja Renessin, asudeski juhtima. Peale soojenduspausi oli jällegi kohe stardis Argus, seekord oma noorema partneri Jay-Z-Beega. Argus läbis raja sama sujuvalt kui eelmise ratsuga ja endalegi üllatuseks tegi isegi mõne sajandiksekundi kiirema aja, asudes juhtima. Tagantpoolt tulijatest oli Argusest ja Kivisillast kiirem Hanno Ellermann (ESHKS) hobusel Jakoba Stud Famosa, kuid kahjuks pudenes tal maha üks latt ja nii jäi tema saagiks seekord pronksmedal.

 "Jay-Z-Bee on suure fuleega ja ühtlase tempoga, seepärast nähtavasti tuli meil ka kiirem aeg. Mul endal ei olnud plaanis teha temaga nii kiiret sõitu, see tuli mulle isegi üllatusena. Uskusin ise, et Renessin on kiirem," ütles Argus.

Jay-Z-Beest, kelle aretaja on Eesti parimaid koolisõitjaid Dina Ellermann, pidi saama hoopis uus koolisõidu täht, kuid läks teisti. "Olen Dinale väga tänulik võimaluse eest selle hobusega võistelda, usun, et sellel hobusel on tulevikku," lisas võitja.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: