Maratoni ja grupisõidu maailmameistrid jätkavad Cape Epicul domineerimist ({{commentsTotal}})

Annikka Langvad ja Anna van der Breggen
Annikka Langvad ja Anna van der Breggen Autor/allikas: Absa Cape Epic

Maailma mainekamal maastikurattatuuril Absa Cape Epic hoiavad liidrikohta Cannondale Factory Racing meeskond kooseisus Manuel Fumic ja Henrique Avancini ning Investec-songo-Specialized naiskond koosseisus Annikka Langvad ja Anna van der Breggen.

Neljandal lühikesel 43-kilomeetrisel ja 1000 tõusumeetriga etapil Oak Valley Estate'is teenis esikoha Scott-Sram Mtb Racing meeskond, mida esindavad olümpiakrossi maailmameister Nino Schurter ja Euroopa meister Lars Foster. Šveitslaste võiduajaks märgiti protokolli 1:38.41,5. Teise koha teenisid Fumic-Avanchini ajaga 1:40.09,6 ning kolmanda koha said kaks minutit ja 22 sekundit hiljem finišisse jõudnud CBZ Wilieri ratturid Louis Meija ja Johnny Cattaneo.

Naiste klassis olid lühikesel etapil parimad maastikumaratoni maailmameister Langvald ja grupisõidu maailmameister Van der Breggen, kes jõudsid finišisse ajaga 2:02.01,4. Teise koha sai Summit Fin naiskond koosseisus Candice Lill ja Adelheid Morath. Liidritele kaotasid nad 1.44,3. Kolmanda koha pälvis Kross-Spur Racingu duo Ariane Lüthi ja Maja Wloszczowska (+3.45,3).

"Lühike temposõit ei ole kunagi lihtne. Eraldistardist sõites ei ole sul aimu, kui kaugel on kaasvõistlejad ja sul tuleb niiöelda pimedana sõita. Peale pikki etappe on lühikest võistlust ka vaimselt raskem sõita. Aga see on suur osa võistlusest ehk tuleb õppida, kuidas vaimselt hakkama saada väsinud jalgadega võisteldes. Endale tuleb lihtsalt meelde tuletada, et teised on sama väsinud või rohkemgi veel," jagas Langvad sõidujärgseid muljeid sotsiaalmeedias.

Kokkuvõttes jätkavad liidrina Fumic – Avancini. Teisel kohal on kolmandal etapil ebaõnne kogenud ning raja ääres rehve vahetanud Schurter – Forster (+1.13,5) ning kolmandal kohal Trek Selle San Marco meeskond koosseisus Damiano Ferraro – Samuele Porro (+9.50,4). Naiste klassis on Langvad ja Van der Breggen kasvatanud oma edu Lill – Morathi ees juba 25 minutile ja 28,2 sekundile. Lüthi ja Wloszczowska jätkavad kolmandal kohal, kaotades liidritele 33.33,1.

Mitmepäevasõit lõpeb pühapäeval. Absa Cape Epic maastikurattatuuril Lõuna-Aafrikas on osalenud varasemalt ka kuus eestlast. 2016. aastal saavutasid Martin Loo ja Erki Kukk kokkuvõttes 24. koha.