Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Audentese käsipallinoortega tegelev Noodla: meistriliiga tasemele jõudmine võtab natuke aega

Sel nädalal Eesti meeste käsipallikoondise abitreeneriks valitud 36-aastane Martin Noodla juhendab Audentese Spordigümnaasiumi käsipallipoisse teist hooaega. Eelmisel hooajal testiti koolis õpitut meistriliigas, kus jäädi viimaseks, sel hooajal mängivad koolipoisid esiliigas, kus võistleb üheksa meeskonda.

"Vanematest poistest 6-7, kes meil olid Audentesele lisaks, lõpetasid gümnaasiumi ja veel mõni mängija läks ära. Nüüd tuli suuremal hulgal noori peale ja see võtab natuke aega, enne, kui jõuame sellele tasemele, et meistriliigat mängida. Nende arengu mõttes on mõistlik praegu esiliigat mängida," selgitas Noodla ETV spordiuudistele.

Audentese Spordigümnaasiumis õpib 14 käsipallipoissi - kaks 9. klassis, seitse 10. klassis, kolm 11. ja kaks 12. klassis ehk vanuse ja oskuste vahe on päris suur. Uute tulijate osas tegi valiku Noodla ise, kuid nii, et see ei kahjustaks hästi toimivate klubide süsteemi.

"Sain need mängijad, keda ma vaatasin, kes võiksid tulla. Meil on tähtis see, et me ei saa ära lõhkuda, kus toimub korralik tegevus. Sealt ei olegi alati mõtet neid poisse ära tuua. Aga siis, kui klubidel on võimalik vähem ressursse kasutada, siis sealt andekamad poisid Audentesesse saada. See kooslusena toimib kõige paremini," arvas Noodla.

Harjutatakse kaks korda päevas, kaheksa trenni nädalas ja eelkõige soovib Noodla arendada noorte isiklikke võimeid ja tehnilisi oskusi nii, et Audentese lõpetamise järel oleks noortel sellised põhioskused, mis lubaks talendikamatel seejärel jõuda ka tipptasemele.

"Kaasaegne tippkäsipall on individuaalsed sooritused suure võimsuse pealt ja teatud nüansid, kuhu sa liigud, kuhu sa hüppad ja kust sa selle hoo võtad. Väikesed nüansid, millega ongi hea siin alustada," lisas treener.

Osa Audentese poisse saab lisaks esiliigas mängimisele koormust ka Tallase, Viimsi ja Tapa meistriliiga meeskondades ehk mänge on koolipoistel küll. Aeg näitab, kui paljudel neist on piisavalt töötahet ja annet, et pürgida hiljem laia ilma ja meestekoondisse.

Toimetaja: Siim Semiskar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: