Maailma mainekamat maastikurattatuuri juhivad erinevate alade maailmameistrid ({{commentsTotal}})

Nino Schurter ja Lars Foster võitmas esimest etappi
Nino Schurter ja Lars Foster võitmas esimest etappi Autor/allikas: Absa Cape Epic

Maailma mainekama maastikurattatuuri Absa Cape Epicu esimese etapi võitsid valitsev maastikukrossi maailmameister Nino Schurter ja maastikukrossi Euroopa meister Lars Forster (Scott-Sram MTB-Racing). Naistest olid parimad maastikumaratoni maailmameister Annika Langvald ja grupisõidu maailmameister Anna van der Breggen (Investec-songo-Specialized).

111-kilomeetri pikkusel ja 2700 tõusumeetriga avaetapil kulus liiderduol finišisse jõudmiseks neli tundi, 24 minutit ja 4,6 sekundit. Teise koha teenisid Cannondale Factory Racing ratturid Manuel Fumic ja Henrique Avancini, kes kaotasid liidritele 2.51,9. Kolmanda koha sai Bulls Legends meeskond kosseisus Karl Platt - Alban Lakata, kes kaotasid esimestele 4.09,2.

Naiste klassis kulus Langvaldil ja Van der Breggenil etapi läbimiseks viis tundi, üheksa minutit ja 11,4 sekundit. Teise koha sai Kross-Spur Racing naiskond, kuhu kuulusid Arlane Lüthl ja Maja Wloszowska (+3.07,6) ning kolmandana jõudis finišisse Summit Fin koosseisus Candice Lill ja Adelheld Morath (+5.20,4).

Peale lühikest proloogi ja esimest etappi stardivad teisele, 90-kilomeetrisele etapile liidrisärkides Schurter - Forster ja Langvald - Van der Breggen. Mitmepäevasõit lõpeb pühapäeval.

Absa Cape Epic maastikurattatuuril Lõuna-Aafrikas on osalenud varasemalt ka kuus eestlast. 2016. aastal saavutasid Martin Loo ja Erki Kukk kokkuvõttes 24. koha.