VIDEOD | ManU langes karikasarjas konkurentsist, City sai vastuolulise võidu ({{commentsTotal}})

Wolverhampton Wanderers - Manchester United
Wolverhampton Wanderers - Manchester United Autor/allikas: AFP/Scanpix

Inglismaa jalgpalli karikavõistlustel selgusid laupäeval kolm poolfinalisti, kui Manchester United kaotas Wolverhampton Wanderersile ning Manchester City teenis vastuolulise võidu Swansea City üle.

Ole Gunnar Solskjaeri käe all esimest karikat jahtinud Manchester United jäi Inglismaa kõrgliigas head hooaega tegeva Wolverhamptoni vastu kaotusseisu 70. minutil, mil skoori tegi Raul Jimenez. Võõrustajad kahekordistasid oma eduseisu vaid kuus minutit hiljem, kui võrku sahistas Diogo Jota. Marcus Rashford lõi küll Luke Shaw söödust üleminutitel ühe värava tagasi, end sellest hoolimata enam Wolvesi võitu väärata ei suudetud. Wolverhamptoni jaoks on tegemist esimese korraga viimase 21 aasta jooksul jõuda karikavõistlustel poolfinaali.

Unitedi linnarivaal Manchester City sõitis külla esiliiga tabelikeskmikule Swansea Cityle, kelle ületamisega oldi suurtes raskustes. Võõrustajad läksid kohtumist 20. minutil Matt Grimesi täpsest penaltist juhtima ja üheksa minutit hiljem lõi Bersant Celina suurepärase meeskonnatöö järel seisuks 2:0. Teisel poolajal sai alguse aga Manchesteri meeskonna suur tagasitulek: esmalt skooris Bernando Silva, misjärel teenis penalti Raheem Sterling. 11 meetri karistuslöögi realiseeris Sergio Agüero, kelle sooritusest põrkas pall vastu Swansea väravavahti Kristoffer Nordfeldti ja seejärel väravasse. Kaks minutit enne normaalaja lõppu oli külaliste kangelaseks taaskord Agüero, kes lõi Bernardo Silva tsenderdusest peaga seisuks 3:2.

Suurt poleemikat tekitasid Manchester City kaks viimast väravat, sest kordused näitasid, et penalti puhul ei rikutud Sterlingu vastu määruseid ning City võiduvärav oli löödud suluseisust.

Koha viimase nelja seas tagas ka Watford, kes alistas kodus Crystal Palace'i 2:1. Karikavõistluste viimane poolfinalist selgub pühapäeval, kui vastamisi lähevad Millwall ja Brighton. Poolfinaalpaaride loos toimub esmaspäeval.