Reim: sain Ojamaalt kinnituse, et tal on tulihingeline soov koondist esindada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ligi kolm aastat tagasi Eesti jalgpallikoondise peatreeneriametisse asunud rootslase Magnus Pehrssoniga lõpetati läinud nädalal poolte kokkuleppel leping, tema koha võttis üle siiani kuni-21 aastaste koondist juhendanud Eesti rekordinternatsionaal Martin Reim, kelle debüüt peatreenerina toimub juba 7. oktoobril võõrustatakse MM-valikmängus Gibraltarit.

„Hirmsa suure hooga on kõik pihta hakanud, praegu käin ringi vaatamas koondisekandidaate, kes kusagil mängivad, nendega suhtlemas ja nende seisukorda hindamas. Palju aega ei ole, tuleb ruttu pilt ette saada kõikidest mängijatest, kes Eestil valikus on, et teha parim võimalik valik,” rääkis Reim Vikerraadio saates „Spordipühapäev”. „Käisin vaatamas Sergei Zenjovi euromängu, käisin Poola liigas vaatamas Konstantin Vassiljevi esitust ja siis olin Henrik Ojamaa juures, sain temaga rääkida ja vaatasin võistkonna mängu. Nüüd olen Inglismaal, kus kohtun koondise kapteni Ragnar Klavaniga.

Ojamaa pole juba mõnda aega koondisesse kuulunud, millest temaga juttu oli? „Tema hetkevormist, elust-olust Hollandis ja tahtsin teada ka tema tundeid Eesti koondise suhtes, et näha, kas on temas tulihingeline soov koondist esindada. Selle kinnituse ma sain,” sõnas Reim. „Kes koondisesse kutsutud saab, on hetkel veel vara öelda, eks tuleb kõiki kandidaate vaadata, aga kindlasti Henrik on üks valikutest, keda on Eestil võimalik kaasata.”

Gibraltari mänguni on jäänud vaid paar nädalat, kas jõuate selleks ajaks enda mänguplaani ellu viia? „Ega muud varianti ei ole, peab suutma, vähemalt need ideed ja mõtted,” arutles Reim. „Koondisesse kutsutud mängijad on enamik kogemustega mängijad, paljud mängivad välisklubides, nad on jalgpalli võib-olla isegi aastakümneid mänginud, neile kõiki peensusi ei peagi seletama. Tuleb leida hea konkreetne mängujoonis ja õiged mängijad õigetele positsioonidele. Loomulikult tuleb õige hingamine või suhtumine väljakul tekitada, mis on ülioluline, et üldse midagi ellu viia.”

„Meil peab tekkima väljakul positiivseid liidreid ja meeskonna käivitajaid, kes eriti rasketel hetkedel suudavad oma eeskuju ja jutuga teisi innustada, arvan, et sellest on viimasel ajal puudust olnud,” lisas Reim.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: