Tallinna Nädala regatil jätkus heitlus Eesti meistri tiitlite nimel vaikses tuules ({{commentsTotal}})

Marjaliisa Umb ja Elise Umb
Marjaliisa Umb ja Elise Umb Autor/allikas: Riina Ramst

Purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja viimase etapi, Tallinna Nädala regati teine võistluspäev algas vaikselt – 150 purjetajat ja purjelaudurit ootasid Pirital tunde tuule saabumist.

Kannatlikkus aga tasus end ära ning laupäeva õhtupoolikul õnnestus kõigis paadiklassides veel üks ning peaaegu kõigile purjelaudadele kaks fliidisõitu kirja saada.

470 klassis jätkavad esikohal õed Marjaliisa ja Elise Umb (PSS Maru) soomlaste Matias Mikkola ja Miikka Nikkilä ning Kristel Sigrid Tihamäe ja Johanna Poksi (TJK) ees.

49er skiffil püsivad liidritena vennad Juuso ja Henri Roihu (TJK), teist kohta hoiavad Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp (ROPK/TJK) ning Tõnis Haavel ja Lenart Kivistik (TJK) on kolmandad.

Ingrid Puusta (NYCS) on hoidmas vankumatut esikohta RS:X purjelaual, järgnemas Rainer Kasekivi (TPLK) ja Marcus Pertelson (TPLK).

Laser Standard klassi parim on kokkuvõttes endiselt lätlane Ricards Toms Zvilna. Teist asetust hoiab Georg Haud (ROPK) ja kolmandat Mihkel Väli (ROPK).

Klassis Laser Radial juhib jätkuvalt Anna Pohlak (TJK), kellele teisel kohal järgneb Anne-Mari Luik (ROPK) ja kolmandal Liina Kolk (SMS).

Samamoodi ei muutunud esikolmik tänase päeva lõpuks 29er'il – esimesed on Mari-Ann Raud ja Maris Seersant (TJK), teised Kaarel ja Mihkel Paal (KJK) ning kolmandad Märten Mikk ja Randal Annus (TJK).

Noorte kahepaadil RS Feva püsivad liidripositsioonil Jasper Rufus Rytövaara ja Tobias Reiter (TJK), ka teise ja kolmanda koha osas on säilinud avapäeva järgne seis – neid asetusi hoiavad vastavalt Jakob Haud ja Aleksander Kuusik (ROPK) ning Hugo Rasmus Vaino ja Uko Rasmus Tiidemann (ROPK).

Uudiseid ei too ka F18 katamaraaniklassi teise võistluspäeva järgne paremusjärjestuse tipp. Siin on esikohal Andres Laul ja Ain Roosma (NYCS) Uku Kuuski ja Aivar Soo (PJK) ning August Luure ja Erki Lauri (NYCS) ees.

Noorte Techno 293 purjelaual on U15 klassis esimene lätlane Arturs Sprindzuks, teine Daniel Schneider (TPLK) ja kolmas Lola Maria Pärna (TPLK) ning U17 klassis esimene lätlanna Elizabete Mengele, teine Renar Roolaht (TPLK) ja kolmas Gregor Schneider (TPLK).

Formula purjelauaklass täna liiga vaikse tuule tõttu kahjuks taas startida ei saanud.

Laser Radial klassis võistleb 23, Laser Standardil 10, RS Feval 20, 29er'il 9, 470-l 3, 49er'il 4 ja F18-l 7 paati, Techno 293-l 12, RS:X-l 10 ja Formulal 10 purjelauda.

Toimetaja: Siim SemiskarHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: