Koolisõidu sisemeistriks tuli Dina Ellermann

Foto: Külli Tedre-Gavrilov

9.-10. märtsini peeti Rahula tallis Harjumaal koolisõidu sisemeistrivõistluseid kõikidele vanuseklassidele. Seenioride klassis tuli kullale Dina Ellermann hobusega Donna Anna, noorte ja juuniorite klassis võttis võidud Helena Kaal Cassanderil.

Seenioride klassi sportlased pidid sooritama esimeses osavõistluses Intermediate II ja teises osavõistluses grand prix skeemi. Dina Ellermann osales võistlusel kahe hobusega, kuid pidid tegema valiku, kumma ratsuga läheb tulemus arvesse sisemeistrivõistluste arvestuses. Valik langes Donna Annale ja mõlemal päeval tegigi paar parima tulemuse, kindlustades endale nii ka kuldmedali. Kahest skeemist kogusid nad kokku 138,934 protsendipunkti. Hõbemedali võitsid Getter Kangur ja Ashwan (130,079 pp) ning pronksi Tiina Kuusmann ja Romantika (126,660 pp). Kõik sportlased treenivad teeneka koolisõidu treeneri Alla Gladõševa käe all.

Ellermanni jaoks tuli võit Donnaga siiski väikese üllatusena. Viimase minutini ei suutnud ta valida, kumma ratsuga sisemeistrivõistluste arvestuses osaleda. "Otsustasin lõpuks anda võimaluse Donna Annale ja nagu näha, see risk tasus end ära." Sportlase jaoks on nii Landy's Akvarel kui Donna Anna hetkel võrdsed partnerid. Akvarel on küll kogenum, aga Donna võimekam. Viimasega peab veel palju tööd tegema, et tulemused paremaks saada.

Noorte klassis, kus sooritati R taseme skeeme, võitis kulla Helena Kaal hobusel Cassander (132,237 pp), hõbedamedali sai kaela Hanne-Lore Väin hobusega Burberry 7 (128,291 pp) ja pronksi Maribel Tuiken hobusega Jazz Hit (115,892 pp).

Kaal on noorte klassis teinud alles mõned stardid ja oli isegi üllatunud oma heade tulemuste üle. "Väikesed apsakad tulid küll sisse, mida ma trennide põhjal üldse oodata ei osanud. Kokkuvõttes tegime Cassuga väga hea võistluse ja ma olen ülimalt õnnelik."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: