Noorteklasside purjetamise Eesti meistriteks tulid Luur, Haud ja Holtsmann ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Keith Luur
Keith Luur Autor/allikas: Riina Ramst

Pärnu Sügisregatil, mis oli EJL purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja viimaseks etapiks Optimist, Zoom8 ja Laser 4.7 paatidel purjetavatele noortele, tegid tänased põnevad finaalsõidud lõplikult kindlaks nende klasside tänavused Eesti kõige tublimad sportlased.

Kolmas võistluspäev algas viimase kahe pilvise taeva all vaikses tuules peetud fliidisõiduga ning seejärel selgusid kogu laevastikusõitude seeria tulemuste alusel kuld- ja hõbefinaalidesse pääsejad. Nemad asusidki teineteisega taaskord mõõtu võtma pärastlõunal Pärnu Jahtklubi ees jõel põnevates lühirajasõitudes, mida oli huvilistel võimalik Lauri Väinsalu ja Joel Kuke põhjalike selgituste saatel vahetult jälgida nii klubis kohapeal kui Postimees Online otseülekande vahendusel.

Klassis Laser 4.7 olid kuldfinaalis omavahel vastamisi Keith Luur (PJK), lätlane Robins Li Spats, Joosep Laus (SMS) ning hõbefinaali võitjana Markus Kostabi (PJK). Otsustavas sõidus seilas esimesena üle finišiliini Luur, regati teine koht kuulub Spatsile ja kolmandaks tuli Laus. EJL Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja võitis hooaja kokkuvõttes Luur, teise koha saavutas Laus ning kolmandaks tuli Silver Vahstein (SMS).

Zoom8 paadiklassis võistlesid kullasõidus Jakob Haud (ROPK), Hugo Rasmus Vaino (ROPK), Mari-Ann Raud (TJK) ja hõbefinaali parim Marcus Univer (ROPK). Kuldfinaali ja Sügisregati võitis Haud, teise koha auatasu teenis välja Raud ning kolmandaks tuli Vaino. Eesti Meistrivõistluste sarja esikohaomanik on samuti Haud, järgnemas Univer ja Vaino.

Optimistil läksid fliidisõitude seeria resultaatide alusel otse kuldfinaali lätlased Martin Atilla ja Eduards Plavins ning Sten-Markus Andresson (TJK). Neile asus hõbefinaali võidu järel konkurentsi pakkuma Hendrik Holtsmann (PJK). Kullasõidu parimana võttis võistluse võidu Atilla Holtsmanni ja Andressoni ees. Tänavune Optimist klassi Eesti meister on aga Holtsmann, hõbedasele kohale tuli Angeliina Maria Isabel Õunap (PJK) ning pronksile Andresson.

Optimistil oli Pärnu Sügisregatil võistlejaid 94, Zoom8-l 31 ja Laser 4.7-l 20.

Toimetaja: Siim Semiskar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: