Tõkkesprinter tõi Küprose kergejõustikule ajaloolise kuldmedali ({{commentsTotal}})

Milan Trajkovic
Milan Trajkovic Autor/allikas: AP/Scanpix

Glasgow's toimuvatel sisekergejõustiku Euroopa meistrivõistlustel võitis meeste 60 meetri tõkkejooksu Küprose sprinter Milan Trajkovic.

7,60-ga finišisijoone ületanud Trajkovic edestas prantslasi Pascal Martinot-Lagarde'i ja Aurel Mangad vastavalt 0,01 ja 0,03 sekundiga. 26-aastase Trajkovici kuldmedal on Küprose jaoks kergejõustiku tiitlivõistluste esimeseks, suvisel MM-il on võidetud üks hõbe ja üks pronks, sise-MM-il üks pronks ning sise-EM-il kaks hõbedat.

Naiste tõkkesprindi võitis Euroopa hooaja tippajaga 7,87 hollandlanna Nadine Visser. 0,10 sekundiga kaotas talle sakslanna Cindy Roleder, pronksi võitis täpselt 8 sekundit jooksnud Valgevene sprinter Elvira Herman. Esimesena jäi medalita soomlanna Reetta Hurske.