U-18 kergejõustiklased jäid Lätile ja Leedule alla ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kergejõustiku Balti meistrivõistluste medalistid

Eesti U-18 kergejõustikukoondis võitis Lätis Kuldigas toimunud U-18 vanuse Balti võistkondlikel meistrivõistlustel kuus kuldmedalit ja sai kokkuvõttes 129 punktiga kolmanda koha. Võitis 160 punkti kogunud Läti, Leedu oli 149 punktiga teine.

Kuldmedali võitis noormeeste kuulitõukes Rasmus Roosleht 17.35-ga, Albert Beilinson oli parim noormeeste kõrgushüppes, saades tulemuseks 1.92. Mait Filipozzi võitis kaugushüppe 6.82-ga, Grigori Velikanov sai samal alal 6.40-ga kolmanda koha. Kelly Heinpõld triumfeeris neidude kuulitõukes 14.75-ga, pronks läks samuti eestlannale Gertu Küttmannile 13.63-ga.

Kaksikvõidud tulid Eestisse teivashüppes: neidudest võitis Marianne Kivi 3.40-ga, Caroline Lehes oli teine sama tulemusega. Noormeestest tuli esikohale Mikk Saarse, kes ületas kõrguse 4.15. Sama tulemusega oli teine Mait Filipozzi.

Marit Kutman sai neidude 60 m jooksus ajaga 7,84 hõbeda. 60 m tõkkejooksus võitsid meie sportlased kaks hõbedat - Triine Marie Land sai hõbeda 8,80-ga ja Romet Vahter 8.35-ga.

Kristian Otlot saavutas teise koha noormeeste 800 m jooksus, saades ajaks 2.00,8. Anete Randma oli teine neidude 3000 m distantsil ajaga 11.18,57. Kelly-Anete Koik hüppas end hõbedale neidude kõrgushüppes 1.72-ga.

Emili Liis Osula oli neidude kaugushüppes 5.47-ga 3. 4x200 m teatejooksus sai noormeeste nelik (Oliver Kruuspan, Mait Filipozzi, Karl-Hendrik Palu, Marcus Mäll) kolmanda koha ajaga 1.32,67.