Celtic sai üle nelja aasta peetud kuulsas Glasgow derbis kindla võidu ({{commentsTotal}})

Moussa Dembele
Moussa Dembele Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Üle nelja aasta Šotimaa kõrgliigas peetud kuulus Glasgow derbikohtumine lõppes Glasgow Celticu ülekaaluka 5:1 võiduga, kui kübaratriki sai kirja Moussa Dembele.

Dembele lõi oma väravad 33., 42. ja 83. minutil. Veel jõudsid võitjate poolel tabamuseni Scott Sinclair ja Stuart Armstrong. Rangersi ainsa tabamuse autoriks oli Joe Garner ning kaotajad pidid viimase veerandtunni mängima ka vähemuses, kui teise kollase kaardi sai keskkaitsja Philippe Senderos.

Celtic on uut hooaja alustanud täiseduga, kui senise nelja mänguga on teenitud maksimaalsed 12 punkti. Rangersil on viiest kohtumisest koos 8 silma.

Glasgow Rangers langetati 2012. aastal finantsprobleemide tõttu liigapüramiidi põhja, kust rikkaliku ajalooga klubi nelja aastaga ennast taas kõrgliigasse välja murdis.

Ka eelmise, neli aastat tagasi peetud, liigakohtumise võitis Celtic, kui toona alistati Rangers 3:0.

Oma tugevaima konkurendi puudumisel on Celtic võitnud viimased viis Šoti meistritiitlit ning on ajaloo jooksul võidetud 47 tiitliga jõudsalt Rangersile (54 meistritiitlit) selles arvestuses lähenenud.

Toimetaja: Siim Semiskar