Eesti terviseradadel läbiti iseseisvuspäeval ligi 44 000 kilomeetrit ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Suusarada
Suusarada Autor/allikas: Pertti Juronen

Eile, 24. veebruaril oodati kõiki eestimaalasi üle Eesti paiknevatele terviseradadele liikuma, et ühiselt teha maakerale ring peale. Aastapäeva raames toimus erinevatel radadel mitmeid üritusi ning kokku registreeriti liikumiskilomeetreid 43 965.

Sihtasutuse Eesti Terviserajad juhataja Alo Lõokese sõnul õnnestus eilne liikumisaktsioon igati hästi ja aktiivseid liikujaid oli igas Eesti nurgas. "Väga paljude jaoks on tegu traditsiooniga, mida igal aastal oodatakse. Pidupäevadel loodusesse liikuma tulla on tore harjumus ja ühtlasi kingitus, nii iseenda kui ka meie kõigi terviseks. Liikumisrõõm koos heade emotsioonidega on see, mida me terviseradadega regulaarselt pakkuda soovime," ütles Lõoke. 

Üheskoos läbiti 43 965 kilomeetrit, millest suuskadel 22 920, kõndides 9814 km, joostes 8509 km, jalgrattal 2323 km ja kepikõndi tehes 400 km. Kolmandik kilomeetritest tehti väljaspool terviseradasid ehk mujal looduses. Enim kilomeetreid registreeriti terviseradadelt: Narvas Pähklimäel, Tamsalus, Jõulumäe Tervisespordikeskuses, Nõmme-Harku terviserajal, Kõrvemaal, Pirital, Lähtel ja Kuningamäel.

"Liikujaid oli radadel kindlasti rohkem, kui kirja pandi. Liikumine pole hooajatöö ja peaks olema loomulik päeva osa. Meie ootame kõiki radadele 365 päeva aastas ja regulaarselt," lisas Lõoke.  

20.-24.02 olid terviseradadel nõu andmas ka vabatahtlikud suusatreenerid. Vabatahtlikke treenereid oli 26 ja nad andsid igaüks vähemalt ühe kahetunnise suusatunni. Vabatahtlikena käisid rajal suusataja Algo Kärp, spordilegend Raul Olle, Eesti Terviserajad SA nõukogu esimees Rait Pallo, Priit Ailt, Kail Piho, Hanna-Brita Kaasik, Raido Rohi, Kaarel Zilmer, Raigo Tõnisalu, Ivo Mölder, CFC Spordiklubi treenerid Ave Ojasoon, Anna Liis Kulpas, Alvar Andres Virkus ja paljud teised. Vabatahtlikke treenereid võis kohata Pirital, Nõmmel, Haanjas, Türil, Aravetel, Tabasalus, Tehvandil, Tähtveres, Holstre-Pollis, Palal, Paliveres, Ebaveres ja Põltsamaal Kuningamäel.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: