Keskkooliõpilased väitlevad märtsi alguses Pärnus jalgpalli teemal ({{commentsTotal}})

jalgpall
jalgpall

9. märtsil toimub Pärnus Sütevaka Humanitaargümnaasiumis suurim eestikeelne keskkooliõpilastele mõeldud väitlusturniir, kus üks aruteluteema puudutab jalgpalli.

Turniiril toimub kolm eelvooru, mille kaudu selgitatakse kaks kõige paremat võistkonda, kes väitlevad publiku ees toimuvas finaalis.

Võistluse korraldaja on Sütevaka Humanitaargümnaasiumi väitlusklubi, kes koostöös jalgpalliliiduga leidis võimaluse kaasata ühe aruteluteemana ka jalgpalli kui maailma populaarseimat ja mõjukaimat spordiala. Milline saab konkreetne teema olema, selgub vastavalt võistluse reeglitele kohapeal.

"Väitluse mõte on selles, et alati võidaks tugevam argument - mitte tugevama, vanema, häälekama argument. Kui alati ei saa olla tugevam, siis peab olema targem. Nii nagu Eesti ei ole kunagi kõige suurem jalgpallirahvas, aga kui oma mängu targalt mängime, saame kõigile vastu. Nii on väitlus ja jalgpall sarnased. Pole vahet, kes sa oled - loeb ainult, kui hästi mängid," selgitas võistluse eestvedaja Siim Ruul.

Toimetaja: Anders NõmmHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: