Ivanov andis maailma juunioride esireketile võitlusliku lahingu, aga kaotas ({{commentsTotal}})

Vladimir Ivanov
Vladimir Ivanov Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Läbi kvalifikatsiooni põhitabelisse pääsenud Vladimir Ivanov kohtus Kasahstanis Aktobes 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i tenniseturniiril avaringis Taipei tõusva tähe Chun Hsin Tsengiga (ATP 462.) ja kaotas maailma juunioride esireketile 7:6 (6), 2:6, 4:6.

Ivanov alustas kvalifikatsioonist ja pääses kahe võiduga põhitabelisse, kirjutab tennis.ee. Avaringis sai ta jagu 18-aastasest kohalikust Timur Maulenovist 7:6 (13), 6:1 ja teises kohtumises alistas ta 24-aastase hispaanlase David Jorda Sanchise 6:4, 3:6, 10:8.

Põhitabeli avaringis oli Ivanovi vastaseks viienda paigutusega 17-aastane Taipei tennisist Chun Hsin Tseng (ATP 462.), kes on maailma juunioride esireket. Möödunud aastal võitis ta nii Roland Garrose kui Wimbledoni juunioride turniiri ja teenis kolm ITF Futures tiitlivõitu.

Esimeses setis oli mäng väga tasavägine ja kuigi Tsengil oli kasutada viis murdepalli, ei õnnestunud kummalgi vastast murda ning setivõitja selgus kiires lõppmängus. Ivanovil õnnestus see 8:6 enda kasuks kallutada.

Teises setis tõstis Tseng mängutaset, samas Ivanovi statistilised näitajad langesid. Tseng murdis eestlase pallingu esimeses ja seitsmendas geimis (mõlemal korral Ivanovi topeltveast) ning võitis seti 6:2. Kui esimeses setis servis Ivanov seitse ässa, tegi ühe topeltvea ja teenis esimeselt servilt punkti 79 protsendil juhtudest, siis teises setis olid samad näitajad kaks, kolm ja 57.

Otsustav sett algas sarnaselt teisele, Ivanov kaotas oma servigeimi ja jäi tagaajaja rolli. Teises geimis õnnestus tal küll murdepallini jõuda, aga see jäi kasutamata. Viiendas geimis murdis Tseng veelkord ja kuigi Ivanov suutis vastu murda, sellest ei piisanud ja Tseng võitis 6:4.

Kohtumine kestis kaks tundi ja 44 minutit. Tseng lõi kuus serviässa ja tegi kolm topeltviga, 13 murdepallist realiseeris ta neli. Ivanov sai kirja kümme serviässa ja viis topeltviga, kolmest murdevõimalustest kasutas ühe.

Wild card'iga turniirile pääsenud Daniil Glinka sai kohe avaringis vastaseks esimese paigutusega 33-aastase venelase Teimuraz Gabašvili (ATP 379.) ja andis kolm aastat tagasi ATP edetabelis kõrgel 43. kohal paiknenud mehele tõelise lahingu, kuid kaotas otsustavas setis 6:4, 2:6, 3:6.