Finaalis 43 ässa servinud ameeriklane võitis karjääri esimese ATP turniiri ({{commentsTotal}})

Reilly Opelka võidukarikaga.
Reilly Opelka võidukarikaga. Autor/allikas: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Teist aastat toimunud New Yorgi ATP tenniseturniiril võidutses kodupubliku rõõmuks 21-aastane ameeriklane Reilly Opelka.

Esimest korda ATP turniiril finaali jõudnud Opelka alistas tiitlimatšis 6:1, 6:7 (7), 7:6 (7) samuti esmakordselt ATP võidukarika peale mänginud kanadalase Brayden Schnuri. Opelka realiseeris napilt üle kahe tunni kestnud kohtumises kuuenda matšpalli ja teenis karjääri esimese turniirivõidu.

211 cm pikkune Opelka servis finaalis 43 ässa, kogu nädala jooksul sai ta kirja 156 ässpallingut. 43 ässa servis Opelka ka poolfinaalis, kui mängis 6:7 (8), 7:6 (14), 7:6 (4) üle turniiril kõrgeimat paigutust omanud kaasmaalase John Isneri (ATP 9.). Samuti servikahurina tuntud Isner sai tolles matšis kirja 38 ässpallingut. Seejuures oli see Opelkale teine järjestikune võit Isneri üle – ta sai kuulsast kaasmaalasest jagu ka Austraalia lahtiste avaringis, siis olid tema võidunumbrid 7:6 (4), 7:6 (6), 6:7 (4), 7:6 (5).

Tänu turniirivõidule tõusis Opelka maailma edetabelis 33 kohta ja paikneb nüüd karjääri kõrgeimal, 56. real. New Yorgi turniiri kvalifikatsioonist alustanud Schnur kerkis 47 positsiooni ja tõusis 107. kohale, mis on samuti tema karjääri kõrgeim koht.

Argentinas Buenos Aireses peetud ATP turniiril triumfeeris kolmandana asetatud itaallane Marco Cecchinato, kes oli finaalis kindlalt 6:1, 6:2 parem neljanda paigutusega kodupubliku lemmikust Diego Schwartzmanist. Cecchinatole on see karjääri kolmas ATP turniirivõit.

Võiduga kerkis Cecchinato edetabelis koha võrra ja paikneb nüüd karjääri kõrgeimal, 17. real. Schwartzman on jätkuvalt 19. positsioonil.