Rammo: pole kindlat elementi, mida lihvides teaksin, et olen olümpiavõitja ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Laser-klassi purjetaja Karl-Martin Rammo loodab enne järgmise aasta suveolümpiat arengus veel sammu edasi astuda.

Viimati Miamis toimunud MK-etapil sai Rammo maailma tippude seas 22. koha. "Keerulisi asju oli seal päris palju, alustades sellest, et nii keerulisi tingimusi pole mina ammu näinud," iseloomustas Rammo võistlust ERR-ile. "Eranditult kõik päevad olid väga vaiksed tuuled. See ei ole tegelikkuses takistuseks, oskan nendega päris hästi sõita. Pigem oli laagri ülesehitus tavalisest veidi teistsugune. Olümpianorm on mul käes, nüüd üritan rohkem rõhku panna treeningu poole peale ja veidi vähem keskenduda võistlustele, et olümpia eel veel arenguhüpe teha. Mul oli päris palju treeningtunde enne regati algust all ja võib-olla ei olnud ma selleks hetkeks enam kõige teravam."

"Kui sinna veel lisada see, et mul oli [haiguse näol] klassikaline Eesti inimese talvepagas kaasas ja endale näis, et sain regati alguseks terveks, aga esimese võistluspäeva hommikuks oli põskkoobastes niimoodi blokeeritud, et paremast kõrvast väga hästi ei kuulnud. Tasakaaluelunditeta on sporti üpris keeruline tipptasemel teha. Midagi katastroofilist ei olnud, tulemus oli tiptop, pessimismi minus ei tekita. See ei ole maksimaalne tase, mida olen võimeline sõitma, aga praegu ongi pigem ettevalmistuste aeg," tõdes Rammo.

"29-aastasena on tunde merel juba hästi palju ja mingi konkreetne element üksikuna trennis proovides ei kipu logisema. Elementide kokkusobimine ja võistlusolukorras maksimaalselt enda õigesti häälestamine on asi, millega ma saan veel tööd teha. Seda sellel hooajal proovingi. MM on MM, aga järgmise taseme regattidel on võimalik rohkem eksperimenteerida."

Mida see olümpiaeelne arenguhüpe võiks kohtade mõttes tähendada? "2018. aastal oli minu parim koht suurvõistlustel seitsmes või kaheksas ja kõige halvem 18. Kõik sõidud olid sisuliselt teise kümne algusesse. Kui ebaõnnestumisi vältida, olen kümnenda lõpu mees. Arvestades, et olümpial on igast riigist üks sportlane, tähendab see kümnenda lõpu mees olümpia kontekstis juba kohta 4.-10. Ma ei arva, et mul jääb maksimaalsest kiirusest või mõnest manöövrist puudu, pigem on see manöövrite stabiilsus, eneseusk ja kogu kompott kokku. Mul ei ole sellist kindlat elementi, mida lihvides teaksin, et olen olümpiavõitja. Pigem on see ebaõnnestumiste ja vigade vältimine."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: