Kuni 20-aastaste MM-turniir mängitakse Brasiiliata ({{commentsTotal}})

Brasiilia U-20 jalgpallikoondis
Brasiilia U-20 jalgpallikoondis Autor/allikas: AFP/Scanpix

Brasiilia kuni 20-aastaste jalgpallikoondis alistas küll Lõuna-Ameerika omaealiste meistrivõistluste viimases voorus Argentina 1:0, aga jääb siiski MM-turniirilt kõrvale.

Lõuna-Ameerika U-20 meistrivõistluste lõppfaas peeti turniiriformaadis, kus viiest mängust kogus enim punkte (10) ja tuli tšempioniks Ecuador. Argentina jäi üheksa punktiga teiseks ja Uruguay kaheksa punktiga kolmandaks. Mais-juunis Poolas toimuval MM-turniirile jõudis ka Colombia (5).

Brasiilia teenis viie kohtumise peale kõigest ühe võidu ja see ei aidanud neid kõrgemale viiendast kohast, mis aga MM-piletit ei anna. Brasiilia jääb nüüd selles vanuseklassis juba kolmandat korda viimase nelja turniiri jooksul MM-ilt kõrvale, kuigi ajalooliselt ollakse viie tiitliga üks edukaimaid koondiseid.

U-20 MM-idel (kuni 2005. aastani noorte MM) on neist olnud parem üksnes naaber Argentina kuue tiitliga. Parimate Euroopa koondistena on kaks tiitlit Portugalil ja Serbial (1987. aastal Jugoslaaviana).