Šveitsi jooksutalent püstitas poolmaratoni Euroopa rekordi ({{commentsTotal}})

Jooksmine
Jooksmine Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Julien Wanders, üks käesoleva hetke säravamaid tähti Euroopa jooksumaastikul, püstitas eile uue Euroopa rekordi poolmaratonis.

22-aastase šveitslase tulemus 59.13 andis Araabia Ühendemiraatides Ras Al Khaimah' poolmaratonil alles neljanda koha. Võistlus, kus on joostud ka poolmaratoni maailmarekord, oli väga kõrgetasemeline, vahendab Marathon100.com.

Wandersi jaoks on tegemist juba neljanda Euroopa rekordiga viimasel aastal – mullu veebruaris püstitas ta Barcelonas Euroopa U-23 vanuseklassi poolmaratoni rekordi (1:00.09), millele järgnesid oktoobris Dubanis 10 km tipptulemus 27.32 ja detsembris Pariisis samal distantsil joostud 27.25.

Wanders elab ja treenib suurema osa ajast Keenias, seda juba viimasel 3-4 aasta jooksul.

Võistluse võitis Keenia 20-aastane jooksja Stephen Kiprop uue isikliku rekordi ja maailma kõigi aegade kuuenda tulemusega 58.42. Teiseks tuli Etioopia jooksja Abadi Hadis (58.44) ja kolmandaks Fikadu Haftu (Etioopia, 59.08).

11 jooksjat lõpetas poolmaratoni 60 minutist kiiremini – varem pole ühelgi võistlusel nii palju jooksjaid sellise tulemuseni jõudnud.

Senine Euroopa rekord oli Mo Farahi 2015. aastal joostud 59.32.

Naistest oli kiireim oma esimese poolmaratoni jooksnud etiooplanna Senbere Teferi (2015. aasta MM-i pronks 5000 m distantsilt). Teferi püstitas uue Etioopia rekordi 1:05.45, sama ajaga sai teise koha Netsanet Gudete, vaid sekund hiljem finišeeris Zeineba Yimer (mõlemad Etioopia).