Theimo Tülp võttis jalgpalliliidus üle Igor Prinsi töö ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Theimo Tülp
Theimo Tülp Autor/allikas: ERR

Theimo Tülp (sündinud 26.06.1971) alustas tööd Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) Lääne- ja Hiiumaa noortetöö koordinaatorina.

Varasemalt oli Läänemaal samas ametis Igor Prins, kes töötab nüüd FC Levadia peatreenerina. Seega võttis Tülp üle Prinsi senise töö ja hakkab lisaks tegelema ka hiidlastega.

„Esimene ülesanne on Igori poolt alustatuga jätkata ehk juhendada Läänemaa U-17 Eliitliiga võistkonda. Siia lisandub Hiiumaa, mille parimad noored soovime samuti kaasata. Minu töö ei piirdu kindlasti U-17 Eliitliigaga, vaid soovin õla alla panna ka täiskasvanute jalgpallis, treenerite edasiviimisel ja mujal,“ lausus legendaarsesse Lõvide noortevõistkonda kuulunud Tülp, kellel on UEFA A treenerilitsents.

Teatavasti käivitas EJL mullu projekti, mille eesmärk on U-17 Eliitliiga viimine uuele geograafilisele ja sportlikule tasemele ning tippjalgpalli eelduste loomine piirkondades, kust praegu kõrgemas seltskonnas klubisid ei mängi.

„Analüüsisime põhjalikult noortetöö hetkeseisu ja selle tulemuseks on U-17 Eliitliiga reform, mille eesmärk on lühidalt kokkuvõttes jalgpalliliselt vähemarenenud piirkondades sportliku kompetentsi tõstmine, noorte hoidmine ala juures ja neile paremate sportlike väljundite pakkumine, võistkondade arvu suurendamine Eliitliigas ja seeläbi tippjalgpallile laiemate eelduste loomine. Samuti eeldame, et tähelepanu U-17 Eliitliigale peaks vähendama sportlikke pingeid ja survet tulemustele nooremates vanuseklassides,“ selgitas EJL-i president Aivar Pohlak toona.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: