Rammo purjetas end maailma tippude seas 22. kohale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Karl-Martin Rammo
Karl-Martin Rammo Autor/allikas: Riina Ramst

Täna lõppeb Miamis 27. jaanuaril alanud purjetamise MK-sarja hooaja teine etapp. Võistlustel Eestit esindanud purjetajad medalisõitudesse seekord ei jõudnud, parimana võitles Karl-Martin Rammo Miamis välja kõrge 22. koha.

Miamis kogunesid sel nädalal 665 tipp-purjetajat 60 riigist, kellest 34 on olümpiamedalistid. Kokku võisteldi seitsmes erinevas olümpiapurjetamise paadiklassis. Eestit esindasid MK-etapil Laser klassi purjetajad Karl-Martin Rammo, Martin Aruja ja Georg Haud. Laser klassi kuldgrupis peeti viie võistluspäeva jooksul 11 sõitu ja hõbegrupis 10 sõitu. Medalisõidud klassides 470, Finn, Laser, Laser Radial toimuvad pühapäeva õhtul ja neis osalevad kvalifikatsiooni- ja finaalsõitude tulemusel selgunud kümme esimest. 

Karl-Martin Rammo alustas võistlust väga edukalt, lõpetades avapäeva esimese sõidu 17. kohal. Sama päeva teises sõidus tegi Rammo aga valestardi ning päeva lõpptulemuseks jäi 67. koht. Teise päeva kahes sõidus näitas Rammo maailmataset ning lõpetas mõlemad kolmandal kohal. Kokkuvõttes tõusis Eesti esipurjetaja 15. kohale. Kolmandal päeval ei olnud nii head minekut ning kohad sõitudest olid 32., 28. ja 29. Päeva lõpuks jäi Rammo 31. positsioonile.

Neljanda päeva esimeses sõidus püsis Rammo taas 30 piirimail, lõpetates 33. kohal. Päeva viimases sõidus oli tema tulemus taas teisest klassist, 14. koht, ning päeva lõpetas eestlane 30. kohal. Viienda päeva esimese sõidu tulemuseks oli samuti 14. koht ning viimases finaalsõidus 22. koht. Karl-Martin Rammo tulemuseks MK-etapil jäi 11 peetud sõidu tulemusena kõrge 22. koht.

Georg Haud oli võistluse avapäeva kahes esimeses sõidus 46. ja 30. kohal. Esimese päeva lõpptulemuseks jäi 78. koht. Teisel päeval olid tulemused kahest peetud sõidust kohad 37 ja 41. Kokkuvõttes andis see positsiooni 84. Kolmandal päeval peetud viiendas ja kuuendas sõidus oli Haud 39. ja 25. kohal. Päeva lõpetas Haud kokkuvõttes 88. kohal. Neljandal päeval peetud kolme sõidu tulemused olid vastavalt 46., 46, ja 39. koht, mis asetas Haudi koguarvestuses 97. positsioonile. Viiendal päeval peeti hõbegrupis vaid üks sõit ning selle lõpetas Haud kogu võistluse parima tulemusega, olles oma sõidu kuues. Kokkuvõttes jäi Haudi kohaks kümne peetud sõidu tulemusena 92.

Martin Aruja lõpetas avasõidu 50. kohal ning avapäeva teises sõidus oli 41. Esimese päeva lõpetas Aruja 98. positsioonil. Teise päeva esimene sõit andis tulemuseks 48. koha ning teises sõidus tegi Aruja kahjuks valestardi. Tulemuseks tabelis 100. koht. Kolmanda päeva avasõidus tegi Martin Aruja võistluse parima sõidu ning ületas finišijoone üheksandana. Päeva teise sõidu tulemuseks 41. koht ning lõpptulemuseks 91. koht. Neljanda päeva esimeses sõidus näitas Aruja taas head vormi ning lõpetas selle 13. kohal. Kahe järgmise peetud sõidu tulemused olid vastavalt 47. ja 33. koht. Kokkuvõttes oli Aruja üheksa peetud sõidu tulemusena neljanda päeva lõpuks 92. kohal. Viiendal ehk viimasel võistluspäeval peeti vaid üks sõit ning Aruja lõpetas selle 11. tulemusega. Kokkuvõttes lõpetas Aruja võistluse kümne peetud sõidu tulemusena 91. positsioonil.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: