VIDEOD | Võidult võidule sammunud Katar tuli Aasia meistriks ({{commentsTotal}})

Katari jalgpallikoondis
Katari jalgpallikoondis Autor/allikas: AFP/Scanpix

Aasia meistriks jalgpallis krooniti esmakordselt Katari koondis, kes alistas Abu Dhabis peetud turniiri finaalis Jaapani 3:1.

Katar haaras kaheväravalise eduseisu juba esimese pooltunniga: 12. minutil tabas lõpuks üheksa väravaga selgelt turniiri suurimaks väravakütiks kerkinud Almoez Ali ja 27. minutil suurendas edu Abdulaziz Hatem.

Jaapanlastel tekkis uus lootus teise poolaja keskpaigas, kui Takumi Minamino suutis kaotusseisu minimaalseks vähendada, aga kohtumisele pani punkti Akram Afifi täpne penalti 83. minutil.

Tegemist on Katari läbi aegade esimese tiitliga, varem on nad Aasia meistrivõistlustel jõudnud parimal juhul veerandfinaali (2000, 2011).

Kogu turniiri suurepärast jalgpalli näidanud - kõik seitse mängu võideti koondskooriga 19:1 - Katari meeskonna olukorra tegi raskemaks tõik, et riik on turniiri võõrustava Araabia Ühendemiraatidega vaenujalal ja nii ei saanud fännid omasid toetama sõita. Poolfinaalis korraldajate vastu loobiti mängijaid aga jalanõudega, mis on sealsetes maades väga suur solvang.

Poolfinaalides oli Katar üle Araabia Ühendemiraatidest 4:0 ja Jaapan alistas Iraani 3:0.