Tallinnas avati Eesti esimene täismõõtmetes kiiruisustaadioni jäärada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Pressimaterjalid

Tallinnas avati Härma staadionil Eesti esimene täismõõtmetes kiiruisustaadioni jäärada, kus loodusliku jääga kaetud 400 m pikkusel ovaalil tegid ametliku uisuraja testi Tallinna Kiiruisuklubi kiiruisutajad.

Piduliku avamise raames viidi staadionil läbi ka esimene kaheringine ajasõit, mille läbis kõige kiiremini ja ühtlasi püstitas esimese Härma staadioni kiiruisutamise rekordi Aleks Luik. Esimene rekordaeg 800 m distantsil on 1.20,5

Tallinna Kiiruisuklubi treeneri Mart Markuse sõnul on loodud võimalused Tallinnas kiiruisutamisega tegelemiseks suur samm edasi. "Meie senised võimalused Tallinnas ala harrastada piirdusid suuresti hokiväljakul short track formaadis treeningutega või siis järvede jääl matkamisega. Võimalus treenida täismõõtmetes uisuringil, kus ka kurvide raadiused on reeglitele vastavad, on sportlaste jaoks ülimalt oluline. Seda nii tehnika õppimisel ja lihvimisel kui ka mahutreeningute läbiviimisel," rääkis Markus. "Tänane testsõit õnnestus hästi ja raja kvaliteet on hea. Kuniks külmad püsivad, kasutame Härma staadionit oma peamise treeningpaigana. Loodan, et loodud võimalus kiiruisutamisega tegeleda toob juurde ka ala harrastajaid."

Tallinna linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart tõi välja, et tegemist on nii Tallinna linna kui ka kogu Eesti jaoks ajaloolise päevaga. "Härma staadion on Eesti esimene spetsiaalselt kiiruisutamise jaoks ehitatud täismõõtmetes uisuovaal. Usun, et Härma staadionile loodud tingimused on toeks Eesti kiiruisutamise traditsioonide jätkamisele ja seeläbi ka olümpiavõitja Ants Antsoni mälestuse hoidmisele. Loodan, et Härma staadionil leiavad endale sobiva treeningpaiga või alustavad oma sporditeed mitmed tulevased Eesti olümpiasangarid," märkis Kõlvart.

Härma staadioni uisuring jääb koolipäevadel peamiselt Lasnamäe Vene Gümnaasiumi ja teiste piirkonnas asuvate koolide õpilaste kasutusse. Uisuklubide treeningute läbiviimiseks koostatakse graafik.

Härma staadioni renoveerimise esimene etapp valmis 2018. aasta sügisel, kui avati 400 m betoonist uisuring, mida suvisel ajal kasutavad rulluisutajad. Lisaks on Härma staadionile rajatud kunstmuruga jalgpalliväljakud, 100 m tartaankattega jooksusirge koos kaugushüppe kasti ja kuulitõuke sektoriga, kolm tänavakorvpalli väljakut ja võimlemislinnak. Kunstkülmetusvalmidusega ja täisinventariga alustab staadion tööd järgmisest hooajast.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: