Kergejõustiku noorte Eesti meistrivõistlustel joosti rekordkiireid aegu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Anna Maria Millend
Anna Maria Millend Autor/allikas: Marko Mumm/EKJL

Ligi 600 noort kergejõustiklast võitles nädalavahetusel Lasnamäe kergejõustikuhallis Eesti U-14 ja U-16 vanuseklasside Eesti meistritiitlite nimel.

Püstitati kaks U-16 vanuseklassi Eesti rekordit ning mitmed noored sportlased tulid meistriks mitmel alal. Anna Maria Millend (Audentese SK, treener Sven Andresoo) jooksis neidude U-16 vanuses 60 m tõkkeid selle vanuse kõigi aegade kiireima tulemusega 8,61.

Millend oli kiireim ka 60 m jooksus, teise kulla tõi aeg 7,77. Lisaks kuulus Millend Audentese neidude 4x200 m jooksu võiduka teateneliku koosseisu, kellega võideti kuld samuti Eesti rekordi väärilise ajaga 1.45,34. Veel kuulusid nelikusse Emma Triin Seer, Elisabeth Pihela ja Liisa-Maria Lusti.

Liisa-Maria Lusti (Audentese SK, treener Heiko Väät) krooniti lisaks teatekullale meistriks nii neidude U-16 200 m jooksus (aeg 25,65) kui kaugushüppes tulemusega 5.85. Elisabeth Pihela (Audentese SK, treener Heiko Väät) teenis lisaks U-16 teatekullale esikoha neidude kõrgushüppes 1.75-ga.

Neidude U-16 klassis võitis kaks kuldmedalit ka Carmen Rääk (SK Maret-Sport, treener Anneli Taul), olles parim nii 800 m jooksus (ajaga 2.21,16) kui 400 m distantsil (ajaga 1.00,72).

Kolm meistrikulda riputati kaela Karl-Markus Purasonile (TÜ/ASK, treener Marika Manglus), kes võitis noormeeste U16 vanuses 400 m jooksu ajaga 54,52, 200 m jooksu ajaga 24,49 ning 60 m jooksu tulemusega 7,47.

Poiste U-14 arvestuses teenis kaks esikohta Andreas Trumm (TÜ/ASK, treenerid Madis Paju ja Alis Laan), kes võitis teivashüppes kulla 3.51-ga ja kaugushüppe tulemusega 5.03. Stanislav Agaptšev (KJK Kalev-Sillamäe, treener Svetlana Košeleva) võitis meistrikullad poiste U-14 arvestuse 1500 m jooksus (aeg 4.53,91) ning 800 m distantsil ajaga 2.22,70.

Anna Gordijenko (Tallinna SS Kalev, treener Ljubov Krongauz) triumfeeris tüdrukute U-14 vanuseklassi 200 m jooksus ajaga 27,86 ning 60 m jooksus ajaga 8,21.

Kolm kulda teenis ka Herman Seire (SK Elite-Sport, treener Mairo Tänav (Tänak)), kes võitis kuldmedali U-14 vanuseklassi 200 m jooksus ajaga 27,08 ning 60 m jooksus tulemusega 8,03. SK Elite-Sport nelikuga võideti kuld ka 4x200 m teatejooksus ajaga 1.50,40, lisaks kuulusid nelikusse Karl-Kristjan Pohlak, Holger Himuškin ja Birk Parvelt.

Tüdrukute U-14 arvestuses tuli kahel korral meistriks Nadiin Frolov (SK Elite Sport, treener Kädy Tänav(Tänak)), kes võitis 60 m tõkkejooksu 9,54-ga ning kuulus ka Elite Sport teatenelikusse, kes triumfeeris 4x200 m teatejooksus ajaga 1.55,49. Neliku ülejäänud liikmed olid Livia Filipozzi, Emma Priisaar ja Andra Lepasson. Filipozzi (treener Kädy Tänav(Tänak)) teenis teise kuldmedali 400 m jooksus, kus sai ajaks 1.02,05.