Jääraja Eesti meistrivõistlustel osales üle 200 sportlase ({{commentsTotal}})

Jäärajasõit
Jäärajasõit Autor/allikas: Rauno Kais

Laupäeval sõideti Tallinnas Harku järvejääl mootorrataste jäärajasõidu Eesti meistri- ja karikavõistluste avaetapp, kus pea ideaalsetes talvetingimustes käis rajal teineteisest mõõtu võtmas üle 200 mehe ja naise.

Eesti meistrivõistluste MX Open jääpiigi klassis heitlesid avasõidus esikohale Andre Park (Beta, RedMoto Racing) ja Taavi Laur (KTM, KTL Racing Team). Noored mehed kihutasid enamus sõidust ratas rattas ja vahetasid mitu korda liidrikohta ning peale seda, kui Park Laurist möödus ja viimane ringigamahajääjate taha takerdus pääses Park eest ning võttis esikoha. Kolmandana ületas lõpujoone kiire Soome sõitja Ville Mäntynen (Husqvarna).

Teises sõidus pääses Park kohe liidriks ning kuna Laur oli alguses neljas, siis meeste duell jäi seekord ära ning Park võttis kindla võidu. Alguses neljas olnud Laur võitles pikalt Mäntyneni ja teise soomlase Aslan Hasaniga (Husqvarna) ning suutis põhjanaabrid lõpuks alistada ja teisena lõpetada. Soomlaste omavahelises duellis jäi seekord peale Hasan.

Kahe sõidu kokkuvõttes võitis seega Park (50 punkti), teine oli Laur (44 p) ja kolmas tänu viimasele sõidule Hasan (38 p).

MX A krossinaela EMV arvestuse esimese sõidu võitis kindlalt Andre Park, kes selles klassis osales Husqvarna tsikliga. Teisele kohale heitlesid Marko Heinmäe (Honda, Viljandi VMK) ning eelmise aasta meister Timmo Mõts (Husqvarna, Sõmerpalu MK). Mõts möödus sõidu alguses Heinmäest, kuid pidi hiljem rehvipurunemise tõttu katkestama ja nii sai teise koha Heinmäe. Kolmandaks sõitis end Tamur Talviku (KTM, Paikuse MK).

Teises sõidus haaras esimese positsiooni küll Park, kuid peagi tõusis liidriks Heinmäe ja sõidu keskosas möödus Parkist ka avasõidu neljas mees Lauri Lokotar (Kawasaki, Kose AMK) ning trio kihutas sõidu lõpuni koos. Viimasel ringil suutis Park Lokotarist mööduda, kuid Heinmäe säilitas külma närvi ja kihutas esimesena ruudulise lipu alt läbi.

Tänu teisele sõidule võttis etapivõidu Heinmäe, kes kogus Parkiga võrdselt 47 punkti, kolmas oli Lokotar (38 p).

MX A klassiga koos rajal olnud Veteranid võistlesid kohalikele karikatele ning seal moodustasid esikolmiku Heinmäe, Hannes Hansman ja Rene Sapran.

EMV arvestuses võisteldakse tänavu ka külgvankritel ja quadraceritel. Külgvankritel pidasid esimeses sõidus vägeva duelli maha soomlased Jani Aronen/ Jussi Verävainen (AYR Honda) ja Renee Reinu/ Maurice Lina (WSP-KTM, Kohila Motospordi Klubi). Kui alguses kihutasid soomlased oma spetsiaalmasinal konkurentidega vahe sisse, siis vaikselt hakkasid Reinu/ Lina nendele lähenema ning sõidu lõpuosas pääsesid ka soomlastest mööda. Põhjanaabrite tempo langes seejärel veelgi, kuna tsikli tagarehv ei pidanud võimsale mootorile vastu ning kaotas hulga naaste ja pidamine kadus. Konkurentide ebaõnne kasutasid ära kohe Hannes Veski/ Madis Mälberg (AYR-KTM, Aave Spordiklubi) ja Markus Normak/ Karl-Albert Kasesalu (AYR-KTM), kes said soomlastest viimasel ringil mööda.

Teiseks sõiduks oli soomlastel aga uus tagarehv all ja nüüd konkurentidele mingit sõnaõigust ei antud ning sellest tuli kindel esikoht. Teisena ületasid lõpujoone Reinu/ Lina ja kolmandana Veski/ Mälberg.

Kahe sõidu kokkuvõttes said esikoha Reinu/ Lina (47 p), kellele järgnesid Aronen/ Verävainen (43 p) ja Veski/ Mälberg (42 p).

Jääraja Eesti meistri- ja karivõistlused jätkuvad juba järgmisel laupäeval Pärnus, Pärnu jõe Via Baltica silla juures.

Toimetaja: Kristo TammHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: