Harku jäärajal antakse avapauk motojääraja Eesti tiitlivõistlustele ({{commentsTotal}})

Jäärajasõit
Jäärajasõit Autor/allikas: Rauno Kais

Eeloleval laupäeval sõidetakse Harku järvejääl jäärajavõistlus, mis on tänavusel hooajal ühtlasi motospordis Eesti meistri- ja karikavõistluste esimeseks võistluseks. Soodsad ilmastikutingimused on andnud rajameistrile Hanno Veltile hea põhja, et atraktiivne rada kõikidele ette valmistada ja raja lükkamine on täies hoos.

Laupäeval peetaval jäärajavõistlusel lähevad Eesti meistrivõistluste punkte jahtima MX-Open (jääpiik), MX-A (krossinael) ning esmakordselt ka külgvankrite ja Quadide masinaklassid, Eesti karikavõistlustel võistlevad tänavu 65cc, 85cc, MX-Hobi (krossinael) ja ATV klassid. Kohalikele karikatele heitlevad aga Harku järvel jääl 50cc, MX Naised ja MX Vabaklass, millest viimase puhul on tegemist täiesti uue masinaklassiga.

Uudisena on värskendatud ka võistlussõitude kestusi ning tänavusel hooajal on sõidud lühemad, et pakkuda pealtvaatajatele rohkem põnevust, kuna mehed-naised pingutavad paremate kohtade nimel rohkem, kui pikkades sõitudes, kus sõitjate vahed on kohati üpris suured. Et sõitjad saaksid korralikult sõita, siis suurendati sõiduvoorude arvu kahelt kolmele, eeldusel, et ilm ja jääolud seda lubavad. Harkus on hetkel jääolud väga head ja kuna nädalavahetuseks ekstreemseid külmakraade ei lubata, siis sõidetakse seal eeldatavalt ka kolm vooru.

Võistlema on tulemas enamus Eesti jääraja raskekahurväest, ehk siis kiired krossi-, ringraja- ja SuperMotosõitjad ning ka külalised Soomest, kes eelmistel hooaegadel Eesti SuperMoto etappidel ja teistel võistlustel poodiumikohti noppinud.

Treeningsõidud algavad Harku järvel kell 10.00 ning esimene start antakse 12.00, kui rajale kihutavad 50cc masinaklassi noored sõitjad. Suured masinaklassid sõidavad pikal 1,9 kilomeetrisel ning väiksed lühemal 1 kilomeetrisel rajal.

Toimetaja: Kristo TammHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: