Põlva naiskonna eesmärk on pakkuda noortele tugevaid mänge ({{commentsTotal}})

Käsipall
Käsipall Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Naiste käsipalli Eesti meistrivõistlustel peamiselt A-klassi tüdrukutega osaleva AMV House/Põlva SK naiskonna selle hooaja eesmärgiks on hetkel Põlvas viimase tüdrukute grupina tegutsevatele noortele tugevaid mänge võimaldada – nii sõnas võistkonna treener Maie Utt.

Kui teised naiskonnad alustasid juba oktoobri lõpus Eesti karikavõistluste mängudega, siis Põlva naiskond nendest osa ei võtnud. Põlva treener Maie Utt selgitas, et kuna konkurendid mängisid omavahel juba eelmise aasta sügiskuudel, oli Põlval selle võrra keerulisem alles detsembris esimeste vastastega mõõtu võtta.

"Meil oli raske," nentis Utt, kelle hoolealused kaotasid meistrivõistluste esimeses mängus Tapale seisuga 30:33. "Tapa on hea võistkond ja nad olid eelnevalt saanud häid mänge. Meie võistkond koosneb A-klassi tüdrukutest ja see detsembri alguses peetud kohtumine oli meie jaoks alles esimene mäng," lisas Utt.

Põlva tuumiku moodustavadki A-klassi neiud, keda on toetama toodud ka kaks kogenud naist. Utt rääkis, et tiimi selline komplekteerimine tähendab, et naiskonna eesmärgiks on just noortele mängijatele kogemust ja karastust anda. "Kindla koha saavutamine ei ole Eesti meistrivõistlustel meie eesmärgiks," ütles Utt. Ta selgitas, et kui A-klassi tüdrukud peaksid piirduma vaid oma vanuseklassi mängudega, jääks sellest väheks. Seetõttu ongi Eesti meistrivõistlused tema sõnul noore võistkonna jaoks heaks kohaks, kus tugevaid mänge pidada.

Kui tänavu saavad Põlva A-klassi tüdrukud end naiste meistrivõistlustel karastada, siis järgmisel aastal võib juhtuda, et noorteklasside viimast vanust enam Põlval välja panna ei olegi. Utt selgitas, et sel hooajal on Põlvasse jäänud viimase grupina veel vaid tema 2000. sünniaastaga neiud, kes sel kevadel kooli lõpetama hakkavad. Nende järel aga uuel hooajal enam A-klassi võistkonda praeguse seisuga välja pole panna. "Ainult poisid on jäänud Põlvasse, nii et nähtavasti järgmisel aastal enam Põlvas tüdrukuid ei ole," nentis Utt naiskonna järelkasvu kohta.

Söödu- ja püüdmisvead kummitavad

Jaanuari teiseks pooleks on Põlval selja taga kaks kohtumist: kui esmalt kaotati kolme väravaga Tapale, siis uuel aastal võideti Kehrat koguni 35:15. "Esimeses mängus oli palju praaki, aga teises kohtumises saime kaitse enam-vähem pidama," analüüsis Utt.

Ta selgitas, et Kehra vastu suudeti kaitses hästi hakkama saada tänu Kai Uti ning Liisa Teppo heale tööle, kuid kindlat kaitset ei saa sel hooajal tingimata pidada Põlva naiskonna tugevuseks. "Ma ei arva, et kaitse on meie trump," sõnas Utt. "Kehral oli meie vastu kaitses raske, aga see ei pruugi alati nii olla, sest noortel on ikka nii, et ühel päeval on ühtmoodi, teisel päeval teistmoodi."

Põlva mängupildist rääkides tunnistas naiskonna treener, et nii mõneski kohas oleks vaja tegutsemist lihvida. Eelkõige vajaksid Uti hinnangul parandamist söödu- ja püüdmisvead, mis mängudes sageli juhtuma hakkavad. "Kui saaksime oma praakidest jagu, siis võiks meie mäng päris kenasti minna," rääkis ta.

Lisaks enda mängule tuleb aga arvestada ka konkurentide esitustega, mille kohta sõnas Utt, et kõige tugevamaks naiskonnaks on Reval-Sport/Padise. Teistega madistamiseks peaks Põlval jaksu olema küll. "Eks tase on nagu igal aastal – mängijad ju ei ole muutunud, vaid on põhiliselt samad, kes eelmistel aastatel," rääkis Utt. "Padise on tugev ja hea võistkond. Mella – nende vastu võib mõne mängu võita, mõne kaotada. Ma pole neid ammu mängimas näinud, kuna me karikavõistlustel kaasa ei teinud. Ülejäänud võistkondadega annab mängida küll, saame tüdrukutele sealt head tugevad mängud."

Toimetaja: Anders NõmmHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: