Raskest seisust välja tulnud Tallinna Ülikool saavutas hooaja parima võidu ({{commentsTotal}})

Võrkpall
Võrkpall Autor/allikas: Margus Ansu/Scanpix

Kahe hooaja vahel tublisti noorenenud Tallinna Ülikool võttis naiste Eesti võrkpallimeistrivõistlustel hooaja parima võidu, mängides viiegeimilises lahingus üle Saaremaa.

Enne laupäeva kuuendal kohal paiknenud Tallinna Ülikoolil oli senini kaheksast mängust kirjas vaid võit Kohila Võrkpalliklubi/E-Service'i ja Audentese SG/Noortekoondise vastu, kirjutab volley.ee. Kolmandal kohal asuv Saaremaa oli aga võitnud kuus mängu, millest üks tuli esimeses omavahelises kohtumises, kui kodusaalis võeti Tallinna Ülikooli üle 3:0 võit.

Tundus, et ka täna ei suuda pealinna esindus Saaremaad üllatada, jäädes esimeses geimis alla 14:25 ja teises 21:25. Seejärel tõi kodusaalis mänginud TLÜ vastasseisu pöörde, sest nii kolmas kui neljas geim võideti 25:22. Kodupubliku rõõmuks jätkus võõrustajate hea hoog ka otsustavas geimis, kus tasavägise alguse järel asuti 10:7 ja 13:8 juhtima ning lõpuks jõuti 15:13 paremusega magusa 3:2 (-14, -21, 22, 22, 13) võiduni.

Enda hooaja punktirekordi püstitanud Marily Lass kogus võitjate poolel 29 silma, millest koguni kümme tuli kolmandas geimis. Ave Kuusk ja Eva Liisa Kuivonen assisteerisid 16 punktiga. Janne Järvalt tõi Saaremaale 19, Kaisa Õunpuu 17, Dorit Heinastu 15 ja Raili Sepp 10 puntki.

Koha võrra viiendaks tõusnud Tallinna Ülikoolil on üheksast mängust kirjas kolm ja kolmandal kohal jätkaval Saaremaal kuus võitu. Pühapäeval läheb Saaremaa võõrsil vastamisi seitsmendal kohal paikneva Kohila VK/E-Service'iga.