Aerutamise EMV-l kuus esikohta saanud Karlson: mõtted on Tokyo olümpial
Harku järvel selgusid sel nädalavahetusel Eesti meistrid aerutamises. Parimaid tulemusi näitasid Joosep Karlson ja Kaspar Sula.
Meie parim kanuumees, hiljuti kuni 23-aastaste MM-il 1000 meetris kaheksanda koha saavutanud Joosep Karlson tegi Harku järvel puhta töö. Alles 21-aastane Karlson võttis võidu kõigis kuues võistlusklassis, kus osales. Ühtlasi oli tema jaoks tegu hooaja viimase võistlusega.
"Nüüd on juba mõtted puhkuse peal," sõnas Karlson ERR-ile. "Vormikõver on juba languses, aga hooaeg kulmineerus hästi - omaealiste MM-il olin kaheksas, täiskasvanutel veel Euroopas üheksas - võib igati rahule jääda ja puhkusele mõelda."
End just pikematel distantsidel koduselt tundva Karlsoni mõtted on juba 2020. aasta Tokyo olümpial.
"Praegu jäi Rio veel püüdmatuks, aga väga palju enam ka puudu ei jäänud. Kindlasti nelja aasta pärast Tokyos ja seal kindlasti juba vaja võidelda kuue parema sekka, kui mitte juba mõelda medalimõtteid. Muidu ei ole mõtet sinna minna."
Süstade seas säras suurepärastes tingimustes peetud meistrivõistlustel Kaspar Sula kuue kuldmedali võitmisega.
Eesti aerutamishooaeg jätkub juba järgmisel nädalavahetusel, kui taaskord Harku järvel peetakse karikavõistluste üheksas ja kümnes etapp.
Toimetaja: Anders Nõmm