TÜ spordirahvas tähistas uues hoones 90. sünnipäeva ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituut tähistab täna 90. sünnipäeva. Vilistlasi võõrustati värskelt valminud uues õppe- ja teadushoones.

Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi uus õppe- ja teadushoone ning spordikompleksi laiendus, mille suures saalis Eesti korvpalli ja võrkpallikoondised juba mänginud, läks maksma kümme miljonit eurot.

Kui enne olid õpperuumid ja teaduslaborid kolmes majas üle linna laiali, siis nüüd saab õppetööd teha, teadust arendada, sportlasi testida, ravida ning treenida ja võistelda ühe katuse all.

"Nii spordiharidus kui ülikooli sporditegemine on olnud pikka aega kohandatujd ja võrdlemisi kitsastel pindadel. Ja nüüd on hästi suur rõõm ja uhke tunne, et võimalused on lausa suurepärased," lausus instituudi juhataja Priit Kaasik ERR-ile.

Instituudi 90. sünnipäeval käisid vilistlased tutvumas Kudu ja Viru auditooriumi, seminariruumide, füsiokeskuse, õppelaboritega. Tudengeid ja sportlasi abistama hakkavate laborite sisustamisega veel tegeletakse.

"Meil on siin olemas väga head võimalused sportlase töövõime testimiseks," sõnas TÜ spordibioloogia dotsent Jarek Mäestu. "Avatud ukse taga on võimalused sportlase lihastöö ja biomehaanika testimiseks. Korrus kõrgemal on füsioteraapia ja taastumisega seonduv."

Palju põnevust pakub kliima ja mäestikulabor, kus saab testida sportlaste, aga näiteks ka kaitseväelaste töövõimet ekstreemsetes tingimustes. "Kaks peamist parameetrit, millega siin manipuleerida saame, on õhutemperatuur ja õhuniiskus," ütles TÜ spordifüsioloogia professor Vahur Ööpik.

"Nendega manipuleerides on siin kliimalaboris võimalik tekitada tingimusi, mis on väga sarnased näiteks kõrbes valitsevatele oludele, kus on tegemist kõrge temperatuuriga, aga õhuniiskus on vägagi madal, aga soovi korral saame siia tekitada ka džunglile sarnase keskkonna."

Lisaks on samas ka spordimeditsiini ja taastusravi kliiniku väikse üksus.

"Muljed on väga-väga vägevad ja vahvad," kommenteeris vilistlane ja võimlemistreener Sirje Eomõis. "Tulla siia õppima on väga tore. Mul just tütrepoeg läks õppima Londonisse. Ma talle kohe helistan ja ütlen, et tule nüüd tagasi ja õpi siin!"

Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudis bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppes on 400 tudengit. Samas on ka 2500 liikmega Tartu Ülikooli Akadeemiline spordiklubi, mis tähistas 110. aastapäeva ja kelle edukamaid eesotsas Rasmus Mägiga saavad uusi võimalusi sooritusvõime arendamiseks kasutada.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: