Üleplatsimeheks tõusnud Mark-Andreas Jaakson vedas GBA kindla võiduni ({{commentsTotal}})

Korvpall
Korvpall Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Tšehhi esiliigas said võidurõõmu tunda eestlased Mark-Andreas Jaakson ja Artur Konontšuk, kui nende koduklubi Get Better Acadaemy Europe alistas reedel toimunud kohtumises Nymburki duubelmeeskonna 86:69 (22:15, 19:21, 24:24, 21:9).

Võrdselt kulgenud kohtumises suutis koduväljakul mänginud GBA oma paremuse maksma panna neljandal veerandil, kui vastaseid suudeti kuus minutit kuival hoida ning ise visati selle ajaga 19 punkti – selle vahespurdiga oli mängu saatus otsustatud ning lõpusireeni kõlades võitjates kahtlust ei olnud, vahendab Korvpall24.ee.

Kohtumise parimaks tõusis lõpuks üleplatsimehena 24 punkti (kahesed 3/4, kolmesed 5/9, vabavisked 3/4) toonud Mark-Andreas Jaakson.  Algviisikus alustanud 18-aastase eestlase arvele kanti 33 mänguminuti juures veel seitse lauapalli, üks korvisööt, üks vaheltlõige, kolm pallikaotust ning üks isiklik viga.

Vahetusmängijate pingilt kohtumist alustanud Konontšuki arvele kanti 20 minuti juures kuus punkti (kahesed 3/3, kolmesed 0/2), kaks lauapalli, üks resultatiivne sööt, üks vaheltlõige ning kaks isikliku viga.

Kümne kaotuse kõrvale viienda võidu teeninud GBA on Tšehhi esiliigas hoidmas hetkel seitsmendat kohta, liidrina jätkab seni kõik 15 mängu võitnud Hradeci Fio Bank. Järgmise kohtumise peab GBA 18. jaanuaril, kui sõidetakse külla Sokol Vyšehradi meeskonnale.