Pärnus algab homme rahvusvaheline langevarjurite treeninglaager ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kujundhüpped Pärnu kohal
Kujundhüpped Pärnu kohal Autor/allikas: Eveli Loorits

Eesti Langevarjuklubi korraldatav rahvusvaheline langevarjurite treeninglaager Parasummer 2016 toimub tänavu 29. juulist 5. augustini taas Eesti suvepealinnas Pärnus.

Üritusel osaleb üle 120 langevarjuri enam kui kümnest riigist, kaugemad külalised saabuvad Uus-Meremaalt, Austraaliast ja USA-st. Kahel päeval näeb langevarjurite demonstratsioonmaandumist Pärnu supelranda. Suvepealinna külastajatel on võimalik langevarjuhüpe ka ise ära proovida.

Ehkki kaheksa päeva kestev hüppelaager on mõeldud eelkõige kogenud langevarjusportlastele, on Pärnu lennuväljale teretulnud ka pealtvaatajad. Hüpped toimuvad ilusa ilma korral iga päev kella 10-st hommikul kella 19-ni õhtul. Huvilised saavad adrenaliinirohkeid maandumisi pildistada ja filmida ning julgematel on võimalus vabalangemise tunnet ka ise kogeda, sooritades tandemhüppe koos kogenud instruktoriga ühise langevarju all.

Linnarahva jaoks kõige vaatemängulisem etteaste, Beach Landing ehk kogenud langevarjurite maandumine publiku silme all Pärnu supelranda, leiab sobiva ilma korral aset laupäeval, 30. juulil kell 14 ning pühapäeval, 31. juulil kell 14.

Silmailu pakuvad ka kupliakrobaatikud, keda tänavusele Parasummerile on kogunenud tavalisest rohkem. Kupliakrobaatika on ala, kus erinevaid kujundeid moodustatakse õhus avatud langevarjukuplite all. Kogenud treeneri, soomlase Pasi Pirttikoski juhendamisel lennatakse suuri, enam kui kümnest inimesest koosnevaid formatsioone, valmistumaks sügiseks, mil on plaanis püstitada uus kupliakrobaatika Euroopa rekord. Lisaks lihvivad langevarjurid oma oskusi maailmatasemel treenerite käe all kujundlendamises, vabastiilis ning tiibkostüümiga lendamises.

Parasummer 2016 peakorraldaja Eva Tamm soovitab pärnakatel ning Weekend Festivali ajaks linna saabuvatel külalistel võimalust kasutada ja nautida vaateid linnale ja rannajoonele 4 kilomeetri kõrguselt õhust. „Oleme oma laagrit Pärnus mitmeid aastaid korraldanud ning see on hüppamiseks imeilus koht. Kel vaja enne hüppeotsuse tegemist veidi julgust koguda, tulgu meid kõigepealt randa või lennuväljale vaatama. Selliseid vaatepilte ei näe Eestis iga päev!“

Seekordne Parasummer on järjekorras juba seitsmeteistkümnes. Esimene treeninglaager toimus 1999. aastal. Parasummerit korraldab Eesti Langevarjuklubi.

Toimetaja: Sten Annus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: