Tallinna rahvasõit algab ja lõppeb Peetris ({{commentsTotal}})

Stardilinnak Peetris
Stardilinnak Peetris Autor/allikas: Aerobike Cycling Agency

Eesti üks suuremaid rattaspordiüritusi, 3. septembril toimuv Fakto Auto Tallinna rahvasõit algab ja lõppeb tänavu Peetri aleviku koolimaja ees.

Peakorraldaja Mihkel Reile sõnul loobus ta senisest stardilinnakust Vabaduse väljakul, sest liiklusreguleerimisega kaasnevad kulud hakkasid moodustama liiga suurt osa eelarvest.
„Suuname vabaneva raha kultuuriprogrammi, mis kohalikele elanikele kindlasti suurt huvi pakub,“ selgitab Reile. „Terve päeva kestev üritus loob mõnusa õhkkonna ja meelitab loodetavasti rohkelt Rae valla elanikke sportlikult vaba aega veetma.“

Tallinna rahvasõit pöörab võrdselt tähelepanu nii maantee- kui ka mägiratturitele. Maanteesõidus, mis viib ratturid mööda Vana-Tartu maanteed Jürini ning sealt edasi Peningisse ja Vaidasse, saab valida 107,8 ja 66,5 km radade vahel. Eelpool nimetatud kohtades annavad ratturitele hoogu juurde ergutuspunktid.

Mägiratturitele on välja pakutud 42,5 ja 26 km distantsid. Põhisõidul osalejad teevad ringi peale Raku järvele, põigates ka Männiku järve äärde ning liiguvad seejärel Ülemiste järvega külgnevat rada pidi Järvevana tee ja Tammsaare tee ristumiskohani, kus tehakse tagasipööre. Lühikese distantsi eelistajad pööravad 18,3 km läbimise järel vasakule tagasi finišisse.

„Oleme ainus rattavõistlus Eestis, mis pakub kombineeritud distsipliinide arvestust. Hansaviimistluse "Eriti Kõva Tegija" võistluses peetakse nendele meestele ja naistele eraldi pingerida, kes läbivad alguses pika mägirattadistantsi ning seejärel lühema maanteesõidu. Ajad summeeritakse ja paremad saavad auhinna,“ tutvustab Reile.

Peetris toimuvad alates kella 18-st ka Actual Print lastesõidud ja vihmavaba ilma korral püstitatakse kõigile tasuta kasutamiseks suur batuut. Põhiregistreerimine kestab 26. augustini. Eelmisel aastal võitis Tallinna rahvasõidu põhidistantsi Vahur Valvas (Rein Taaramäe Rattaklubi). Erinevatel sõitudel osales kokku üle 800 ratturi.

Toimetaja: Anders NõmmHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: