Reedel avati Tallinn Race purjeregatt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tristan Šaraškin
Tristan Šaraškin Autor/allikas: Riina Ramst

Reedel sai alguse järjekordne purjetamise Eesti meistrivõistluste etapp – Tallinna Merepäevade raames Lennusadamas toimuv Tallinn Race purjeregatt. Klassidele RS Feva, 29er ja 49er peeti avapäeval kolm fliidisõitu, mille järel asusid liidripositsioonidele vastavalt Aleksander Kuusik ja Georg Ristal, Mari-Ann Raud ja Maris Seersant ning Juuso ja Henri Roihu.

Eesti MV arvestuse väliselt võistelnud Optimisti purjetajad aga seilasid järjest ära nii fliidi- kui finaalsõidud, mille tulemusel osutus regati võitjaks Tristan Šaraškin.
Optimist klassis peeti esmalt kolm fliidisõitu, mille tulemuste alusel pääsesid otse kuldfinaali Sten-Markus Andresson (TJK), Mia Marin Lilienthal (ROPK) ja Karolin Härm (KJK). Hõbefinaali võitjana lisandus nende konkurendiks otsustavas sõidus Tristan Šaraškin (KJK), kes seal ka esimesena üle finišiliini purjetas. Regati teise koha sai Mia Marin Lilienthal ning kolmanda Sten-Markus Andresson. Mia Marin Lilienthali ja Karolin Härmi järel kuulus tüdrukute arvestuse kolmas lõppkoht Katariina Roihule (TJK). Autasud andis noortele Lennusadama pealaval pidulikult üle Sidney olümpiavõitja, soomlane Jyrki Järvi.

Ülejäänud klassid võistlevad aga pühapäevani, mil nende jaoks Tallinn Race samuti finaalsõitudega kulmineerub. RS Feval läksid avapäeva tulemuste alusel juhtima Aleksander Kuusik ja Georg Ristal (ROPK), tihedalt kannul Helen Pais ja Helen Ausman (KJK). Kolmandal kohal on Hugo Rasmus Vaino ja Uko Rasmus Tiidemann (ROPK).

29er paadi purjetajate seas juhivad täna kaks sõitu ära võitnud Mari-Ann Raud ja Maris Seersant (TJK) lätlaste Roberts Janis Vancovicsi ja Emils Ukassi ning Julius Tarandi ja Aleksander Mustasaare (ROPK) ees.

Klassis 49er on puhta võiduseeriaga liidriteks Juuso ja Henri Roihu (TJK). Teist asetust omavad soomlased Victor ja Christoffer Silen ning kolmandad on Tõnis Haavel ja Lenart Kivistik (TJK). 49erFX paadil purjetavad Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp (ROPK/TJK) stardivad koos 49er'itega ning on üldjärjestuses praegu neljandad.

Optimist klassis võistles 21 noort, RS Feva klassis on purjetajaid võistlustules 30, 29er'il 16 ja 49er'il 12.

Regati formaat koosneb fliidisõitudest ning neile järgnevatest finaalsõitudest, mis omakorda koosnevad hõbefinaalist, kus purjetavad fliidisõitude seeria paremusjärjestuses 4.-10. koha võistlejad, ja kuldfinaalist, kus võistlevad fliidisõitude 1.-3. koha omanikud ning hõbefinaali võitja. Hõbefinaali tulemus määrab regati lõppkohad 5.-10. kohani ning kuldfinaalis selguvad regati esikolmik ja neljas koht.

Tallinn Race'i võistlussõitude ajakava:

Reede, 15. juuli
09.00-15.00 Registreerimine ja mõõtmine
11.00 Võistluste avamine
13.00 Optimist 4 fliidisõitu (Lennusadama rada)
15.00 Optimist finaalsõidud (Lennusadama rada)
15.00 RS Feva, 29er 3 fliidisõitu (Noblessneri rada)
16.00 49er 3 fliidisõitu (Lennusadama rada)
17.00 Optimist autasustamine

Laupäev, 16. juuli
12.00 RS Feva, 29er 4 fliidisõitu (Noblessneri rada)
12.00 49er 4 fliidisõitu (Lennusadama rada)

Pühapäev, 17. juuli
11.00 RS Feva, 29er 2 fliidisõitu (Noblessneri rada)
11.00 49er 2 fliidisõitu (Lennusadama rada)
14.00 49er finaalsõidud (Lennusadama rada)
15.00 RS Feva finaalsõidud (Lennusadama rada)
16.00 29er finaalsõidud (Lennusadama rada)
18.00 RS Feva, 29er, 49er autasustamine

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: