Viimasel veerandil lagunenud U-20 korvpallikoondis kaotas EM-i avamängus Venemaale ({{commentsTotal}})

Norman Käbin
Norman Käbin Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Kreekas, Halkidas alanud korvpalli B-divisjoni EM-turniiril oli Eesti esimeseks vastaseks Venemaa koondis. Pärast ilusat avapoolaega tuli lõpuks vastu võtta kaotus 49:61.

Eestil ebaõnnestus selgelt just viimane veerand, mis kaotati suisa 2:20. Viimasele veerandile läks Eesti niisiis vastu veel kuuepunktises eduseisus - 47:41.

Avaveerandi võitis Eesti 18:13 ja teise 17:12. Kaitse toimis ja rünnak samuti enam-vähem. Eesti võitis avapoolajal laua 23-17 ning tegi 14 pallikaotust, Venemaa koguni 16. Norman Käbin tõi kõik oma 10 silma just avapoolajal, Kregor Hermet lisas 6 punkti.

Kolmandal veerandil oli Eesti hästi mängus, vedades 7-8 punktiga. Ometi, veerandi lõpp nii hästi ei õnnestunud ning ise koguti sel veerandil vaid 12 punkti.

Lõpuks oli Venemaa ka lauas parem 45-44 (teine poolaeg seega 28-19), korvisöödud 10-10, pallikaotusi Venemaal 22, meil 23. Kahesed Venemaa kasuks 40 % - 37 %, kolmesed venelastele 18 % - 16 % (meil 19/3), vabavisked vastasele 70 % - 47 % (meil 17/8).

Norman Käbin kogus 10 punkti ja 4 korvisöötu (visked 8/4), Ivo Van Tamm lisas 6 silma ja 5 lauapalli, Kregor Hermet 6 punkti, Mihkel Kirves 6 silma ja 5 lauapalli, Madis Soodla 4 punkti ja 10 lauapalli ja Taavi Jurkatamm 5 silma ja 3 lauapalli.

Laupäeval on Eestil puhkepäev (viiene alagrupp), pühapäeval kell 18.45 on vastas Island.

Toimetaja: Siim Semiskar