Saaremaa tuli viiegeimilise lahingu järel taas karikavõitjaks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Gertrud Alatare/Volley.ee

Meeste karikavõistluste finaalis läksid Kuressaares vastamisi Saaremaa Võrkpalliklubi ja Pärnu Võrkpalliklubi. Saalitäis publikut sai nautida tõelist trillerit, sest võitja selgitamiseks läks tarvis maksimaalset viit geimi. 3:2 (23:25, 25:17, 25:21, 24:26, 15:11) võidu võttis lõpuks Saaremaa ja sai enda valdusse Aadu Luukase nime kandva rändkarika.

Saaremaa peatreener Urmas Tali ütles, et kuigi see on tema jaoks Saaremaaga juba neljas võidetud tiitel järjest, on see jätkuvalt eriline, kirjutab Volley.ee. Mängus oli juhendaja jaoks ärevaid hetki rohkem kui küll. "Et Pärnu julges meile kodusaalis lüüa nii tugevat servi, on ülim nahaalsus, ma ütleks!" alustas Tali aasimisega. "Seetõttu oli keeruline ja esimese geimi iseloom oli sellinie, et ma kartsin, et see võib hakata mängu mõjutama. Õnneks ei hakanud ja hoopis neljas geim oli see, kus oleksime juba peaaegu võidu kätte saanud, aga siis võeti meil see pulgakomm suust ära nagu Avo kunagi ütles. Viiendaga surusime selle (kommi) jõuga tagasi jälle," rääkis Tali. "Ma olen elus nii vähe võitnud, et iga võit on mulle kindlasti kordades tähtsam kui Avole. Mul on nii vähe alles tehtud, et mul on võidujanu tiitlite järele jätkuvalt suur."

"Superstaari meil ühtegi pole, oskused on need, mis meie mängu iseloomustavad. Kiire mäng, mis on vastaste blokeerijatele võimalikult ebamugav ja kui see õnnestub, on tulemus nagu on. Kui kiire mänguga hätta jääme, on meil raske. Täna saime Kovaloviga hakkama ja kui ühe nurkadest kinni saad, siis on vaja veel diagonaal kinni saada ning kolmanda geimi keskelt see niimoodi läks ka. Mängisime mitmekülgsemalt," analüüsis juhendaja kohtumist.

Saaremaa üheks võtmemängijaks kerkis täna nurgaründaja Rauno Tamme, kes kiitis Saaremaa publikut ja meeskonnakaaslasi. "Kaks esimst geimi päästsime oma bloki-kaitsega, vastuvõtul ega rünnakul polnud kõige parem päev, aga serv ja blokk-kaitse said määravaks. Chizoba saime ka lõpuks kinni," kommenteeris Tamme ja lisas, et eelmise aasta kolm karikat unustati tänase mängu kontekstis ära: "Kui sellised mängud on, siis neile ei mõtle. Täna oli üks eesmärk ja see oli võit." Tamme on seejuures võitnud järjest suure hulga tiitleid, lisaks eelmise aasta kolmele tiitlile Saaremaaga krooniti ta koos Kaspar Pomerantsiga rannavolle Eesti meistrivõistlustel meistriks ning tuli rannas ka karikavõitjaks. Lisaks kuulus Tamme üle-eelmisel hooajal Selver Tallinna ridadesse, kes krooniti Eesti meistriks. "See on õigel ajas õiges kohas olemine. Saaremaa võistkond on hea, fännid suurepärased! Tõsiselt, pange kirja, et selliste fännide ees ei saa ju kaotada! Nad loovad tõesti suurepärase õhkkonna. Meil on veel jõulupidu ka täna, kui oleks kaotanud, poleks julgenud saalist välja minna. Pärnu poolelt hea võitlus, ise ei tahaks nende nahas olla," lisas Tamme.

Pärnu meeskonna peatreener Avo Keel polnud rahul oma mängijate otsustega olulistel hetkel ja tõdes, et enim on kahju kolmandast geimist, mille Pärnu kaotas 21:25. "Kolmandas geimis oli meil samuti võimalus ja kaks korda saime 16. punkti lüüa, aga ei löödud täiega. Pärast seda läks kolinal Saaremaale see geim. Viiendas geimis otsustas mõni mees selliseid palle, mida ta ei näe.. põhiteema oli aga see, et kui kaitses saime kätte pallid - ja me saime tegelikult kaitses palju kätte - siis kõrgete pallide lahendamisel olime liiga ühekülgsed, mindi lihtsalt lööma, aga paraku nende keskblokieerijate vastu ja sealt tuli kohe meie poole tagasi," sõnas Keel. "3:2 kaotused on reeglina need kõige valusamad, aga eks me peame veel paremaks saama. Meie mängus on liiga palju mõtlematuid ja sirgjoonelisi momente, neid peab vähemaks saama," lisas peatreener.

Saaremaa resultatiivseimana tõi Eddie Rivera 20 punkti (+11), Siim Põlluäär panustas võitu 19 punkti (+7) ning 15 punkti (+7) lisas Rauno Tamme. Saaremaa vastuvõtt oli 52%, rünnak 50%, blokipunkte teeniti 15 (4 blokki said kirja nii Mihkel Tanila kui Tamme), servil löödi 4 ässa ja tehti 18 viga. Pärnu meeskonna edukaim oli 28 punkti (+12) toonud Chizoba Neves Atu, Taavet Leppik lisas 11 ning Ilja Kovalov 10 punkti (+4). Pärnu vastuvõtt oli 39%, rünnak 41%, blokiga saadi 14, serviga 7 punkti (eksiti 15 pallingul).

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: