FOTOD | Sõle spordihoones esitleti Eesti vehklemise ajalugu käsitlevat teost

{{1544710740000 | amCalendar}}
Foto: Siiim Lõvi /ERR

Täna tutvustati Sõle spordihoone vehklemissaalis Gunnari Pressi koostatud Eesti vehklemise ajalugu tutvustavat 640-leheküljelist raamatut "Eesti vehklemise raamat. 1908 - 2018". Tegemist on mahuka tagasivaatega Eesti vehklemise 110 aastale.

Eesti Vehklemisliidu president Margus Hanson ütles raamatuesitlusel, et üks suur unistus ja pikalt planeeritud lugu saab kaante vahele. "See on vehklejatelt kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks," ütles Hanson ja lisas: "Eesti vehklemine on tunnistanud nii tõuse kui mõõnu, kuid tagasi vaadates saame täna üheskoos öelda, et sportlased, sajad harrastajad ja kümned treenerid on aidanud viia vehklemise ühe tänaseks edukamaks spordialaks Eestis."

Eesti Vehklemisliidu presidendi sõnul on Gunnar Pressi koostatud raamat vehklemise raamat, ent samas ka ajaloo raamat. "Ajalugu kirjutatakse inimeste poolt, kes selles ajas on elanud ja vägitükke teinud. See raamat on kõigi nende inimeste nägu, kes oma lood on rääkinud. Gunnar on teinud fantastilise tagasivaate meie vehklemise ajaloole," tänas Margus Hanson Eesti spordi elavaks entsüklopeediaks peetavat Gunnar Pressi.  

Gunnar Press luges raamatuesitlusel ette legendaarse vehklemisveterani 93-aastase Helga Kala tervituse, kes saatis kõikidele veteranidele palju tervist ning soovis noortele mõistmist, et suur edu saab tulla vaid väga suure töö tulemusena.

Esitlusel viisid kahekordne naiskondlik olümpiavõitja Svetlana Lozovaja (Tširkova) ja äsja parimaks nooreks naisvehklejaks kuulutatud Karoliine Loit üritusel osalejad rännakule vehklemise ajalukku ning ristasid ajateljel epeed. 

Äsja Eesti parimateks vehklejateks valitud kahekordne maailmameister Nikolai Novosjolov ja valitsev Euroopa meister Katrina Lehis nentisid mõlemad teost "Eesti vehklemise raamat. 1908 - 2018" käes hoides, et neil on väga hea meel, et taoline raamat on valmis saanud. 

Vaata ka ETV spordisaate lugu:

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: