Otepääl alustasid tööd esimesed lumekahurid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Pakane on toonud talveilmad ja Lõuna-Eesti suusapealinn Otepää valmistub suusahooajaks. Esimesed lumekahurid juba töötavad, laupäevast saab seal ka ametlikult suusatada. Kuidas läheb Otepääl suusahooajaks valmistamine? Kas masinad lülitatakse juba varakult sisse? Kui palju rahvast ringi liigub ja huvi tunneb? Missugust talve on oodata? "Terevisioonile" andis vastused Otepää Winterplace'i juhataja Siim Kalda.

Nädala alguses sadas Otepääl palju lund ja maapind on kaetud 6-7 cm paksuse loodusliku lumevaibaga. Miinuskraadid on lubanud tööle panna ka lumekahurid, mis toodavad oma olemuselt ka päris lund, kuid mis on tehtud kunstlikult ja on seepärast vastupidavam erinevatele ilmastikutingimustele. "Kahurid paneme tööle, kui väljas on üle -1,5 kraadi külma," ütles Kalda. "Hetkel töötavad kahurid ööpäevaringselt nii siin, Tehvandil, Kuutsemäel kui ka Munamäel. Laupäeval avatakse suusarajadki."

Mida suuremad on miinuskraadis, seda parem on lumekvaliteet. Kunstlumi on tihedam, mispärast möödunud aastal säilis lumerada suisa aprilli keskpaigani. Tehvandil pannakse kunstlumi ka saepuru alla peitu, sest sellisel viisil on seda võimalik varuda saabuvateks suurvõistlusteks.

"Kahe nädala pärast olen kindel, et Otepääl on kõik mäed ja kohad avatud," jätkas Kalda. "Julgemad olid rajal juba teisipäeval, kes nautisid ilusa päikesepaistelise ilmaga Otepää muinasjutumaal talvemõnusid." Suusatama soovitab Kalda veel siiski minna vanemate sõiduvahenditega, sest enamus rajal on veel looduslik lumi. Kunstlumi veetakse laiali aja jooksul, et saaks maha panna piisavalt paksu kihi, mis peaks piisavalt kaua vastu.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: