Peaminister mängib koos eriolümpia sportlastega korvpalli ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jüri Ratas (vasakul valges) tänavakorvpalli mängides
Jüri Ratas (vasakul valges) tänavakorvpalli mängides Autor/allikas: facebook.com/tanavakorvpall/

Homme, 21. novembril kell 18-20 toimub Tallinnas Kalevi spordihallis Eriolümpia Eesti Ühenduse ja Eesti Korvpalliliidu koostöös korvpalliõhtu tuntud inimestega. Koos eriolümpia sportlastega on lubanud platsile astuda peaminister Jüri Ratas, kultuuriminister Indrek Saar, eriolümpia patroon Hannes Hermaküla, näitleja Veikko Täär, lauljad Kaire Vilgats ja Daniel Levi Viinalass, korvpallurid Janar Talts, Gert Dorbek ja teised. USA-st sõidab kohale 1984. aasta olümpiavõitja, endine NBA korvpallitäht Samuel Perkins.

"Riik ja ühiskond peavad tagama kõigile meie inimestele võimalused sportida ning kvaliteetselt oma aega veeta. Seda sõltumata meie eripäradest. Osalen eriolümpia sportlastega korvpallipäeval, et tõsta esile hoolivust ja liikumise tähtsust, mis on ka erivajadustega inimestele oluline. Märgates ja mõistes erinevate inimeste vajadusi meie ümber, panustame hoolivamasse ja sidusamasse ühiskonda ning tugevamasse riiki. Ootan kindlasti põnevaid mänge ja huvitavaid võistlusi ning kutsun kõiki korvpallipäevale kaasa elama," ütles peaminister Jüri Ratas.

Euroopa korvpallinädala moto on "Mängime ja kasvame koos!" Korvpallipäeval on eriliseks külaliseks endine NBA staar ja praegune Special Olympics International juhatuse liige Sam Perkins. "Mul on au mängida koos Eesti peaministri Jüri Ratase ja Eesti eriolümpia sportlastega Tallinnas Euroopa korvpallinädala raames. Mul on hea meel näha üle 19 000 sportlase üle Euroopa entusiastlikult ühinemas korvpallinädalaga sel aastal – need mängijad näitavad, et kui me otsustame kaasata inimesi nii spordiväljakul kui elus, saavad kasu kõik. Lähipäevadel jälgin ma huviga Euroopa korvpallinädala tegevusi 35 Euroopa riigis. Mängime koos, elame koos!"

Perkins ja Eriolümpia Euroopa juhid külastavad kolmapäeva hommikupoolikul Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskust, et kohtuda sealsete õppuritega. Kell 14-17 toimub Kalevi spordihallis traditsiooniline eriolümpia korvpalliturniir. Osaleb üheksa võistkonda üle Eesti.

Kuulsuste mängu raames algusega kell 18 toimub kaks mängu 2x10 minutit ja sellele järgneb sopsuvõistlus. Samas võistkonnas mängivad Eesti tuntud inimesed koos eriolümpia sportlastega. Esimese mängu mängib Abu Dhabi 2019. aasta eriolümpia maailmamängude korvpallikoondis.

Eriolümpia on maailma suurim spordiorganisatsioon intellektipuudega inimestele, kuhu kuulub 5,3 miljonit sportlast 174 riigist. Eriolümpia on ühtlasi ka ülemaailmne sotsiaalne liikumine, mille eesmärgiks on aidata ühiskonnal teadvustada intellektipuudega inimeste võimekust ja väärikust. Eestis juhib eriolümpia tegevust EO Eesti Ühendus.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: