Eesti sai Pii Mülleri näol teise ROK-i täiendõppe läbinud spordiarsti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti spordimeditsiin on saanud olulise tunnustuse osaliseks. Spordiarst Pii Müller läbis Rahvusvahelise Olümpiakomitee kaheaastase spordimeditsiini täiendõppe programmi ja loodab seal omandatut kasutada Eesti tippspordi vastava valdkonna edendamisel.

Igapäevaselt tallinnas Spordimeditsiini Sihtasutuses töötav 31-aastane Pii Müller on teine eestlane, kes ROK-i vastava programmi läbinud on. Aga esimene, kes hetkel Eestis töötab, sest varem tunustuse saanud Tõnis Eilat töötab hetkel Soomes. Läbitud täiendõpe on valdavalt tippspordi keskne.

"Natukene käsitletakse ka sellist üldist liikumisharrastust, liikumisaktiivsust, mis mõjutab kogu meie populatsiooni – sõltumata sellest, mis tasemel me sporti teeme või ei tee. Hästi spetsiifiliselt mindi just tippspordi spetsiifikasse," kommenteeris Müller ERR-ile.

Viis aastat tagasi ROK-i poolt käivitatud täiendõppe programm oli hästi laiapõhjaline, aga siiski kindla suunitlusega. "Üldiselt oli seal kõik tegelikult olümpiaalade spetsiifiline. Paratamatult on spordis hästi palju, eriti mis puudutab just sport-traumatoloogiat, hästi palju näiteid jalgpallist, Ameerika jalgpallist või pesapallist. Nende spordialade teadusuuringuid on lihtsalt hästi palju. Tegelikult käsitleti seal kõike – iluvõimlemisest golfini välja," lausus Müller.

Kaugõppe vormis toimunud kursustel oli osalejaid 40st riigist, mis andis tuleviku tarbeks rohkelt kontakte. Eesti spordimeditsiinile on doktor Pii Mülleri õpingutest otsene kasu. "Need rakendused on absoluutselt igapäevased. Kuna ma siin spordimeditsiini sihtasutuses tegelikult ju igapäevaselt töötan laste, noorte, harrastajatega – mingil määral ka meie tippsportlastega – siis see mida me teame tippspordist, on väga hästi rakendatav ka sellele, kuidas me treenime noori, meie tulevasi tippe."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: