Soomlanna jooksis aasta jooksul iga päev ühe maratoni ({{commentsTotal}})

Iina Puskala võistlusnumber
Iina Puskala võistlusnumber Autor/allikas: facebook.com/iina.honkanen.12

43-aastana Iina Puskala lõpetas eile täpselt aasta kestnud väljakutse – nimelt läbis ta aasta jooksul 366 maratoni ehk ühe maratoni iga päev (pluss lisaks veel üks maraton).

Maratonidistantsi pikkuseks on 42,195 km ehk teisisõnu Puskala aastaseks jooksukilometraažiks kujunes 15 443,37 km. Puskala on esimene soomlanna, kes sellise väljakutsega hakkama on saanud.  Esimene jooksja, kes läbis maratoni aasta jooksul igal päeval oli belglane Stefaan Engels 2010-2011. aastal.  Engelsi järel on mõned teisedki jooksjad sama saavutusega hakkama saanud, aasta hiljem läbis 366 maratoni 365 päevaga näiteks taanlanna Annette Fredskov, kirjutab Marathon100.com.

Suure osa maratonidest jooksis Puskala oma kodutalu ümber rajatud 2 km pikkusel jooksuringil. Kuivõrd talvine ilm ja paks lumekate ei võimaldanud alati maratoni õues joosta, tuli vahel 42,2km läbida ka jooksulindil.

Kuna igapäevane maratonijooksmine on organismile suureks koormuseks, hoidis soomlanna jooksutempo tavaliselt üsna aeglase. Mitmed maratonid võtsid aega seitse ja enam tundi. Kõige kiirem maraton lõppes tulemusega 3.51.

Vigastusi õnnestus Puskalal aasta jooksul vältida, jooksja käis enne väljakutsega alustamist loomulikult arstlikus kontrollis ning hoidis tervisel pilku peal ka hiljem.

Igapäevaselt tegutseb Puskala hobusefarmis. Esimese maratoni jooksis Puskala alles viis aastat tagasi.  Nüüd kavatseb Puskala jooksmisest 1-2 nädalat puhata.

Toimetaja: Liisi RistHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: