Ivanov ja Saar lähevad Tartus veerandfinaalis vastamisi ({{commentsTotal}})

Vladimir Ivanov
Vladimir Ivanov Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Kolmapäevane Tartu Paf Open ITF-i tenniseturniiri võistluspäev Tähtvere tennisekeskuses oli publikule rõõmu ja põnevust pakkuv. Üksikmängus said mõlemad konkurentsi jäänud eestlased võidud. Paarismängud pakkusid pingelisi heitlusi.

Vladimir Ivanov (ATP 790.) alistas 23-aastase valgevenelase Aliksiander Prudnikau 6:3, 6:2 ja Karl Kiur Saar (ATP 1231.) 22-aastase venelase Maxim Ratniuki (ATP 811.). Tänases veerandfinaalis kohtuvad eestlased omavahel.

Paarismängud pakkusid rohkem põnevust. Ivanov - Ratniuk võitsid Prantsuse-Leedu paari Yanais Laurent - Lukas Mugeviciuse vastu esimese seti, kuid kaotasid teise ja poolfinaali pääseja selgus otsustavas setis (kiire lõppmäng kümneni). Ivanov - Ratniuk läksid küll 7:3 juhtima, kuid lasid siis vastased punkti kaugusele. Õnneks seisul 8:7 Ivanov ei vääratanud ja võit tuli numbritega 6:4, 3:6, 10:7.

Daniil Glinka ja Karl Kiur Saar andsid vägeva lahingu teise paigutusega Ukraina-Vene paarile Vladislav Manafov - Dmitri Mõagkov. Esimeses setis läksid vastased murdega juhtima, aga eestlastel õnnestus viigistada ja sett lõppes kiire lõppmänguga. Seal püsis pinge lõpuni, kuid setivõit tuli Glinka - Saarele 7:6 (5). Teises setis suutis Eesti paar seitsmendas geimis murda ja sellest piisas 6:4 setivõiduks.

See tähendab seda, et ka paarismängu poolfinaalis on eestlaste vastasseis – Glinka - Saar kohtuvad Ivanov - Ratniukiga.

Teises poolfinaalpaaris eestlastel asja pole. Robin Erik Parts - Siim Troosti vastaseks oli esimese paigutusega Šveitsi-Bulgaaria paar Luca Castelnuovo - Vasko Mladenov. Eesti meisterpaar pakkus tasavägist heitlust mõlema seti alguses, kuid siis panid vastased oma kogemused maksma ja võitsid kohtumise 6:3, 6:4.

Kristjan Tamme paariliseks oli  britt David Quayle ja õhtu viimases mängus läksid nad vastamisi Soome paari Masi Sarpola - Otto Virtaneniga. Soomlased murdsid avageimis kolmel korral, kahele neist vastasid Tamm - Quayle samaga, kuid rohkemaks võimelised polnud ning setivõit läks soomlastele 7:5. Teises setis murdsid soomlased 4:3 ette, kuid Tamm - Quayle viigistasid. Draamat jagus kümnendas geimis, kus Sarpola - Virtanen jäid 0:40 kaotusseisu ja Tamm - Quayle'l oli kolm settpalli, mis kahjuks jäid kasutamata. Sett lõppes kiire lõppmängumänguga, kus soomlased võitsid kolmandal matšpallil 7:6 (7).