Olümpiavõitja võitlus Rahvusvahelise Uisuliiduga sai järjekordse tagasilöögi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Claudia Pechstein
Claudia Pechstein Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Saksamaa kohus ei võtnud menetlusse viiekordse olümpiavõitja, kiiruisutaja Claudia Pechsteini kahjunõuet Rahvusvahelise Uisuliidu (ISU) vastu. Sakslanna soovis ISU-lt kompensatsiooni talle määratud dopingukaristuse eest.

Saksamaa föderaalkohus otsustas, et kohalikud kohtud ei peaks Pechsteini kaebust menetlusse võtma, kuna Rahvusvaheline Spordiarbitraaž (CAS), mida peetakse spordi kõrgeimaks õigusemõistjaks, lükkas sakslanna apellatsiooni tagasi.

ISU määras Pechsteinile 2009. aastal kaheaastase võistluskeelu kahtlaste verenäitude tõttu, kuigi olümpiavõitja polnud kordagi positiivset dopinguproovi andnud. Seetõttu soovis Pechstein rahvusvaheliselt alaliidult üle nelja miljoni euro kahjuraha.

Pechstein väitis, et verenäidud olid korrapäratud päriliku haiguse tõttu, mis oli ka tema isal.

CAS otsustas 2009. aastal Pechsteini võistluskeelu jõusse jätta, kuna nende hinnangul ei toetanud asitõendid tema juttu pärilikust haigusest. 2010. aasta veebruaris kaebas Pechstein ISU Šveitsis kohtusse, mis otsustas sama aasta septembris samuti, et võistluskeeld jääb jõusse.

Nüüd otsustas Saksamaa föderaalkohus, et ISU määratud karistus oli õiglane ja tal pole alust kahjunõuet esitada.

Pechstein teatas, et kavatseb võitlust jätkata ja pöördub järgmise kohtuastme poole. „Hoolimata kohtuotsusest ei anna ma veel alla,” kirjutas ta enda kodulehel.

Pechstein on karjääri jooksul võitnud viis olümpiakulda. 2010. aasta olümpialt jäi ta võistluskeelu tõttu eemale, kuid neli aastat hiljem Sotšis oli ta taas võistlustules, jäädes napilt nii 3000 kui 5000 m distantsil medalita. Sakslanna on öelnud, et soovib osaleda ka 2018. aasta Pyeongchangi olümpial, need oleksid tema karjääri seitsmendad olümpiamängud.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: