Rio olümpiavõitja pälvis võrkpalli MM-il pronksmedali ({{commentsTotal}})

Hiina võrkpallinaiskond teenis MM-ilt pronksmedali
Hiina võrkpallinaiskond teenis MM-ilt pronksmedali Autor/allikas: FIVB

Jaapanis jätkuvatel võrkpalli naiste maailmameistrivõistlustel sai pronksmedali kaela Hiina koondis, kes alistas 3.-4. koha mängus Hollandi seisuga 3:0.

Rios kolmandat korda olümpiavõitjaks kroonitud Hiina koondis ei andnud vastastele ära mitte ühtegi geimi. Kui esimene neist võideti kõige napima eduseisuga 25:22, siis järgmised geimid tulid juba kindlamalt 25:19, 25:14.

Võitjate resultatiivseim oli 20 punkti teeinud Yingying Li. Hollandi parimaks kerkis sarnaselt poolfinaalmänguga Lonneke Slöetjes, kes tõi naiskonna kontole 15 punkti.

Hiina naiskond on kroonitud maailmameistriks kahel korral, 1982. ja 1986. aastal. Lisaks on nad kolmel korral tunnistanud finaalis vastase paremust ja saanud kaela hõbemedalid. Pronksist autasu pole Hiina varem võitnud.