Itaalia jõudis 16-aastase vaheaja järel võrkpalli MM-il finaali ({{commentsTotal}})

Võidukas Itaalia võrkpallinaiskond
Võidukas Itaalia võrkpallinaiskond Autor/allikas: FIVB

Jaapanis jätkuvatel võrkpalli naiste maailmameistrivõistlustel alistas Itaalia poolfinaalis Rio olümpial võidutsenud Hiina seisuga 3:2. Finaalis kohtub Itaalia Serbiaga.

Esimese geimi võitis Itaalia kindlalt 25:18, seejärel näitas Hiina naiskond oma sisu ning viigistas geimivõiduga 25:21 seisu 1:1-le. Kolmas geim läks taas Itaaliale 25:16. Neljas möödus äärmiselt tasavägiselt ning Hiinal õnnestus lõpuks mäng viiendasse geimi viia seisuga 31:29, kus pidi siiski 15:17 alla vanduma Itaaliale. Kohtumine kestis kaks tundi ja 15 minutit.

Võitjate resultatiivseim oli 45 punkti teeninud Paola Ogechi Egonu. Hiina parim oli 26 silma naiskonnale toonud Ting Zhu.

Itaalia on varem vaid korra, 2002. aastal Saksamaal maailmameistriks kroonitud. Rohkem ei ole saapamaa naiskond veerandfinaalist kaugemale jõudnud. Eelmisel MM-il lõpetas Itaalia üheksandal kohal.

Hiina naiskond on kroonitud maailmameistriks kahel korral, 1982. ja 1986. aastal. Lisaks on nad kolmel korral tunnistanud finaalis vastase paremust ja saanud kaela hõbemedalid. Viimasel MM-il sai finaalis Hiinast jagu USA koondis.