Valitsev võrkpalli Euroopa meister Serbia astus sammu lähemale MM-tiitlile ({{commentsTotal}})

Tijana Bošković Serbia võrkpallinaiskonnast näitamas võidurõõmu
Tijana Bošković Serbia võrkpallinaiskonnast näitamas võidurõõmu Autor/allikas: FIVB

Jaapanis jätkuvatel võrkpalli naiste maailmameistrivõistlustel selgus esimene finalist, kelleks on Hollandi 3:1 alistanud Serbia naiskond.

Serbia võitis esimese geimi 25:22 ning seejärel tunnistas 26:28 Hollandi paremust. Kolmandas ja neljandas geimis valitsev Euroopa meister Serbia ei vääratanud ning kindlustas omale finaalikoha geimivõitudega 25:19, 25:23.

Võitjate resultatiivseim oli 29 punktiga Tijana Boškovic. Hollandi parim oli 23 punkti naiskonnale teeninud Lonneke Slöetjes. Kohtumine kestis kaks tundi ja kaks minutit.

Teises poolfinaalkohtumises alistas Itaalia Rio olümpial võidutsenud Hiina seisuga 3:2. Maailmameister selgub laupäeval.