Teisel poolajal ärganud Žalgiris jõudis Leedu tiitlist ühe võidu kaugusele ({{commentsTotal}})

Brock Motum ja Siim-Sander Vene
Brock Motum ja Siim-Sander Vene Autor/allikas: Edvardas Blaževičius/Kaunase Žalgiris

Leedu korvpalli kõrgliigas jõudis Kaunase Žalgiris järjekordsest meistritiitlist vaid ühe võidu kaugusele, kui finaalseeria neljandas mängus alistati võõrsil Klaipeda Neptunas 74:50 (18:11, 11:25, 26:10, 19:4).

Žalgiris kaotas teise veerandaja koguni 14 punktiga ning jäi poolajapausiks seetõttu 7-punktilisse kaotusseisu. Teisel poolajal näitas Žalgiris aga täielikku ümbersündi, kui poolaeg võideti koguni 45:14.

Siim-Sander Vene sai mängida vaid 6.12 ning suutis mängu lõpus tabada ka ühe kaugviske. Lisaks jäi eestlase kontosse 1 pallikaotus ja 1 viga.

Jerome Randle viskas võitjate parimana 17 punkti ning Brock Motum kogus 12 silma. Neptunase poolel vastas Martynas Mažeika 13 punktiga.

Žalgiris juhib nelja võiduni mängitavat seeriat nüüd 3:1 ning võib tiitli kindlustada juba 6. juunil koduplatsil peetavas kohtumises.

Toimetaja: Siim Semiskar