Saaremaa Merispordi Seltsi regatti alustas üle 200 sportlase kolmest riigist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Purjetamisklass Optimist
Purjetamisklass Optimist Autor/allikas: Riina Ramst

Reedel anti lauspäikese käeskümmelnud palavas Roomassaares avastardid purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja etapiks oleval Saaremaa Merispordi Seltsi regatil, kus on osalemas erakordselt suur arv purjetajaid – kokku on kõigis võistlusklassides stardis 204 sportlast Eestist, Lätist ja Leedust.

Võistlussõite sai reedel vaatamata tagasihoidlikuks jäänud tuuleoludele kirja kolm nii Optimist ja Zoom8 kui kõigis Laser klassides, samuti Techno 293 ja RS:X klassides. Formula purjelaudadele oli tuult siiski võistlemiseks liiga napilt.

Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK) näitas konkurentidele järjekindlalt ahtrit Laser Standard klassis. Talle järgneb teisel kohal Georg Haud (ROPK), lätlane Ricards Toms Zvilna aga on praegu kolmas.

Laser Radialil on esikohal kahe sõiduvõiduga Anna Pohlak (TJK). Teiseks platseerus tänaste sõitude põhjal Norman Järve (ROPK) ning kolmandaks lätlane Eriks Karlis Zvilna.

Klassis Laser 4.7 haaras vankumatult liidripositsiooni Keith Luur (PJK) Silver Vahsteini (SMS) ja Roger Rikbergi (KJK) ees.

Optimistil, kus osalejaid on rekordiliselt palju – 96 noort, starditakse kahes grupis. Üldkokkuvõttes on selles klassis praegu juhtimas lätlane Martin Attila, kannul Hendrik Holtsmann (PJK) ja leedukas Ernestas Juskevicius.

Zoom8 klassis oli täna kahes sõidus ja ka avapäeva kokkuvõttes tugevaim Jakob Haud (ROPK). Teisel kohal on praegu Marcus Univer (ROPK) ja kolmas Liis Annus (ROPK).

Noorte purjelaual Techno 293 moodustavad U15 arvestuse esikolmiku Daniel Schneider (TPLK), Lola Maria Pärn (TPLK) ja Margaret Kalm (TPLK) ning U17 arvestuses Renar Roolaht (Pirita SK), Gregor Schneider (TPLK) ja Raul Mihkel Anton (NYCS).

Purjelauaklassis RS:X on seni puhta võitude seeriaga kindlaks liidriks Rainer Kasekivi (TPLK), järgnemas Marcus Pertelson (TPLK) ja Betti Vainküla (TPLK/TE).

Eesti MV etapi võistlusformaat koosneb merel toimuvast fliidisõitude seeriast ja osadele klassidele, milleks Saaremaa Merispordi Seltsi regatil on Laser 4.7, Laser Radial ja Laser Standard, lisaks kalda lähedal lühirajal purjetatavast vaatemängulisest finaalsõitude seeriast.

Fliidisõidud peetakse reedest pühapäevani, finaalsõitudega alustatakse pühapäeval alates kella 14-st kalda lähedal lühirajal. Finaalsõidud koosnevad hõbefinaalist, kus purjetavad fliidisõitude seeria paremusjärjestuses 4.-10. koha võistlejad, ja kuldfinaalist kus võistlevad fliidisõitude seeria paremusjärjestuse 1.-3. koha omanikud ning hõbefinaali võitja. Hõbefinaali tulemus määrab regati lõppkohad 5.-10. kohani ning kuldfinaalis selguvad regati esikolmik ja 4. koht.

Toimetaja: Siim Semiskar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: